Jump to content

IMCA Super Nationals Wednesday 1st 20 Modified heats


rebelracewriter

Recommended Posts

Heat 01 -- 1. Troy Cordes, Raymond; 2. Troy Taylor, Fort Worth, Texas; 3. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 4. Johnny McGinnis, Hardin, Mo.; 5. Jeff Assel, Edgerton, Mo.; 6. Mike Weikert, Jr., Muscatine; 7. Jerry Hoffman, Oronogo, Mo.; 8. Jason Schneiders, Sioux City.

 

Heat 02 -- 1. Randy Havlik, Waukee; 2. Mike Tanner, Kansas City, Mo.; 3. Tim Clonch, Quinlan, Texas; 4. David Murray, Oberlin, Kan.; 5. Mark Schafman, Edwardsville, Kan.; 6. Curtis Stiles Jr., Syracuse, N.Y.; 7. Larry Sanders, Lampasas, Texas; 8. Lloyd Henderson, Bouton.

 

Heat 03 -- 1. Kevin Sternard, Sturgeon Bay, Wis; 2. Pat Neely, Saint Joseph, Mo.; 3. Reese Coffee, Hinton; 4. Michael Albertsen, Audubon; 5. Leon Thede, Chapman, Kan.; 6. Cary Bartoo, Trenton, Texas; 7. Kyle Wahlert, Des Moines; 8. Larry Hall, Rochester, Minn.

 

Heat 04 -- 1. Mike Mullen, Seymour, Wis; 2. Rich Lewerke, Garner; 3. Craig Reetz, Dunlap; 4. Donald Erger, Brandon; 5. Mark Hunziger, Oregon, Mo.; 6. Jim Peeler, Milan, Mo.; 7. Danny Knowles, Eau Claire, Mich.; 8. Bill Davis, Jr., Des Moines.

 

Heat 05 -- 1. Mark Zorn, Russell, Kan.; 2. Gene Claxton, Kansas City, Mo.; 3. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 4. Trevor Egbert, Salado, Texas; 5. Todd Wilson, Spickard, Mo.; 6. Dave Zeitler, Luxemburg, Wis; 7. Garry Hall, Rochester, Minn.; 8. Vern Jackson, Waterloo.

 

Heat 06 -- 1. John Logue, Jr., Boone; 2. Jeff Stephens, Arion; 3. Brandon Savage, Keokuk; 4. Tyler Hahn, Stockton, Kan.; 5. Michael Gregg, Morton, Minn.; 6. John Huffman, Mc Cook, Neb.; 7. Curt Lund, Redwood Falls, Minn.; 8. Denny Johnson, Sioux City.

 

Heat 07 -- 1. Jerry Wren, Howard Lake, Minn.; 2. Scott Hogan, Vinton; 3. Pat Graham, Ames; 4. Jeffrey Anderson, Atlantic; 5. Thomas Stark, Egg Harbor, Wis; 6. Jeremy Zorn, Russell, Kan.; 7. Joren Boyce, Minot, N.D.; 8. Carl Thayer, Ionia.

 

Heat 08 -- 1. Bill Roberts, Burlington; 2. Charles Brewer, Abilene, Texas; 3. Dillon Smith, Waco, Texas; 4. Carl Allbee, Jefferson; 5. Calvin (Buck) Swanson, Cedar Falls; 6. Jason Estes, Winston, Mo.; 7. Richard Clew, Harmony, N.C.; 8. Tim Zeman, Muscatine.

 

Heat 09 -- 1. Chris Prussman, Brookings, S.D.; 2. Brad Pounds, Bakersfield, Calif.; 3. Ed Thomas, Waterloo; 4. Robert Brinkman, Omaha, Neb.; 5. Loren Pesicka, Jr., Burt; 6. David Nielsen, Courtland, Minn.; 7. Lance Arneson, Krakow, Wis; 8. P.J. Conger, Saint Joseph, Mo..

 

Heat 10 -- 1. Jonathan Snyder, Ames; 2. Todd Shute, Des Moines; 3. Jeremy Frenier, Fort Morgan, Colo.; 4. Todd Dart, Algona, Wis; 5. Eddie Muenster, Green Bay, Wis; 6. Brent Fielder, Chapman, Kan.; 7. Rick Huff, Monroe; 8. Mike McCarthy, Round Rock, Texas.

 

Heat 11 -- 1. Kelly Lyons, Boone; 2. Benji LaCrosse, Luxemburg, Wis; 3. Chris Burk, Friend, Neb.; 4. Randy Porter, Hutchinson, Kan.; 5. Jesse James Freelen, Paris, Texas; 6. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 7. Jim Pearcy, Augusta, Kan.; 8. Joseph Parmeley, Phoenix, Ariz..

 

Heat 12 -- 1. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 2. Jay Matthias, De Pere, Wis; 3. Chad Porter, Madison Lake, Minn.; 4. P.J. Egbert, Copperas Cove, Texas; 5. Rich Keller, Clay, N.Y.; 6. Mike Monnig, Big Spring, Mo.; 7. Jim Cooper, Ames; 8. Jackson Davis, Aubrey, Texas.

 

Heat 13 -- 1. Skeeter Paris, Boone; 2. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 3. Tim Murty, Tama; 4. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 5. Monte Bolton, Lubbock, Texas; 6. Brian Krall, Readlyn; 7. Josh Carpenter, Diller, Neb.; 8. Travis Spaulding, Greenville, Wis.

 

Heat 14 -- 1. Scotty Brown, Dallas, Texas; 2. Jerry Wilinski, Seymour, Wis; 3. David Bouzek, Trenton, Mo.; 4. Dennis Betzer, Central City; 5. Rodney Sanders, Happy, Texas; 6. Doug Bunkotske, Dakota City; 7. Scott Simatovich, State Center; 8. Matthew Kiner, Aurora, Neb.

 

Heat 15 -- 1. Art Siefert, Green Bay, Wis; 2. Wade Cross, Phillips, Neb.; 3. Rodney Scheuermann, Scranton; 4. Brandon Watson, Denison, Texas; 5. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 6. Matt Gilbertson, Montevideo, Minn.; 7. Chad Melton, Boyd, Texas; 8. Tony Snyder, Sumner.

 

Heat 16 -- 1. Jeremy Mills, Garner; 2. Paul Snyder, Wellsville, Kan.; 3. Jordan Grabouski, Beatrice, Neb.; 4. Scott Mullen, Seymour, Wis; 5. Jim Lynch, Bloomfield; 6. Paul Thorpe, New Londen, Wis; 7. Mark Massey, Worthington; 8. Corey Dripps, Waterloo.

 

Heat 17 -- 1. Scott Baker, Boone; 2. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 3. David Thome, Spalding, Neb.; 4. Drew Christianson, Minot, N.D.; 5. Dennis Durmas, Whitewater, Colo.; 6. Sean Tyson, Council Bluffs; 7. Ron Pope, Mason City; 8. Jason Snyder, Dunkerton.

 

Heat 18 -- 1. Jake Durbin, Perry; 2. Justen Yeager, Green River, Wyo.; 3. Eric Dailey, Armstrong; 4. Terrance Prochaska, Mason City; 5. Russ Dickerson, Boone; 6. Jeff Waterman, Quincy, Ill.; 7. Lynn Starry, Excelsior Spr., Mo.; 8. Terry Pruitt, Dexter.

 

Heat 19 -- 1. Sean Jerovetz, Krakow, Wis; 2. Jay Goosmann, Hinton; 3. Chad Preul, Deloit; 4. Tim Czarneski, Denmark, Wis; 5. Shawn Lee, Spickard, Mo.; 6. Lance Borgman, Beatrice, Neb.; 7. Jeremie Hedrick, Green Bay, Wis; 8. Milt Montgomery, Palo, Mich.

 

Heat 20 -- 1. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 2. Jay Schmidt, Tama; 3. Shawn Kilgore, New Franken, Wis; 4. Chris Alcorn, Lincoln, Neb.; 5. Danny Hogue, Abilene, Texas; 6. Greg Metz, Washington, Kan.; 7. Clint Schuelke, Oshkosh, Wis; 8. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.

--------------------------------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

B-Main 01 -- 1. Rich Lewerke, Garner; 2. Troy Taylor, Fort Worth, Texas; 3. Reese Coffee, Hinton; 4. Mike Tanner, Kansas City, Mo.; 5. Pat Neely, Saint Joseph, Mo.; 6. Trevor Egbert, Salado, Texas; 7. Johnny McGinnis, Hardin, Mo.; 8. Leon Thede, Chapman, Kan.; 9. Gene Claxton, Kansas City, Mo.; 10. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 11. Tim Clonch, Quinlan, Texas; 12. Craig Reetz, Dunlap; 13. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 14. David Murray, Oberlin, Kan.; 15. Michael Albertsen, Audubon; 16. Donald Erger, Brandon; 17. Jeff Assel, Edgerton, Mo.; 18. Mark Schafman, Edwardsville, Kan.; 19. Mark Hunziger, Oregon, Mo.; 20. Todd Wilson, Spickard, Mo.

 

 

A-Main 01 -- 1. John Logue, Jr., Boone; 2. Mike Mullen, Seymour, Wis; 3. Sean Jerovetz, Krakow, Wis; 4. Scotty Brown, Dallas, Texas; 5. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 6. Kevin Sternard, Sturgeon Bay, Wis; 7. Jerry Wren, Howard Lake, Minn.; 8. Art Siefert, Green Bay, Wis; 9. Jeremy Mills, Garner; 10. Jonathan Snyder, Ames; 11. Scott Baker, Boone; 12. Kelly Lyons, Boone; 13. Chris Prussman, Brookings, S.D.; 14. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 15. Randy Havlik, Waukee; 16. Mark Zorn, Russell, Kan.; 17. Bill Roberts, Burlington; 18. Troy Cordes, Raymond; 19. Skeeter Paris, Boone; 20. Jake Durbin, Perry.

 

That should put Scotty in the Big Show!!! WTG Scotty!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt


×
×
  • Create New...