Jump to content

Kennedale Spwy. Park results 4/23/11


Recommended Posts

IMCA Hobby Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Gene Hadley, Burleson, Texas; 2. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 3. Frank Lackey, Joshua, Texas; 4. Allen Montgomery, Fort Worth, Texas; 5. Cade Lee, Burleson, Texas; 6. Kyle Harrison, Haltom City, Texas; 7. Justin Broome, Grapevine, Texas; 8. Nathan Sodek, Temple, Texas; 9. Jeremy Montgomery, Burleson, Texas; 10. Jon Grindstaff, Venus, Texas; 11. Jackie Dooley, Glen Rose, Texas; 12. John Villars, Burleson, Texas; 13. Rick Ensminger, Granbury, Texas.

 

 

 

Heat 01 -- 1. Kyle Harrison, Haltom City, Texas; 2. Jackie Dooley, Glen Rose, Texas; 3. John Villars, Burleson, Texas; 4. Jon Grindstaff, Venus, Texas; 5. Nathan Sodek, Temple, Texas; 6. Jeremy Montgomery, Burleson, Texas; 7. Justin Broome, Grapevine, Texas.

 

 

 

Heat 02 -- 1. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 2. Gene Hadley, Burleson, Texas; 3. Frank Lackey, Joshua, Texas; 4. Allen Montgomery, Fort Worth, Texas; 5. Cade Lee, Burleson, Texas; 6. Rick Ensminger, Granbury, Texas.

 

 

 

Junior Mini-Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Austin Carter;; 2. Calton Pritchett, Forney, Texas.

 

 

 

IMCA Modifieds

 

A-Main 01 -- 1. Keith White, Academy, Texas; 2. Glen Hibbard, Mansfield, Texas; 3. Matt Martin, Alvarado, Texas; 4. Tony Kiegley, Mansfield, Texas; 5. Jay Bransom;; 6. Damon Hammond, Burleson, Texas; 7. Chad Melton, Springtown, Texas; 8. Dylan Petty, Red Oak, Texas; 9. Erik Miles, Azle, Texas; 10. Justin Sternberg, Fort Worth, Texas; 11. Robert McKinney, Alvarado, Texas; 12. Mike Smith, Mansfield, Texas; 13. Danny Rodgers, Waxahachie, Texas; 14. Justin Fowler, Granbury, Texas; 15. Brandon Stewart, Academy, Texas; 16. Richard Brown, Jr, Dallas, Texas; 17. Ralph King, Azle, Texas; 18. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 19. Chad Estes, Troy, Texas; 20. Bobby Otts, Van Alstyne, Texas.

 

 

 

Heat 01 -- 1. Keith White, Academy, Texas; 2. Brandon Stewart, Academy, Texas; 3. Jay Bransom;; 4. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 5. Robert McKinney, Alvarado, Texas; 6. Mike Smith, Mansfield, Texas; 7. Dylan Petty, Red Oak, Texas.

 

 

 

Heat 02 -- 1. Matt Martin, Alvarado, Texas; 2. Danny Rodgers, Waxahachie, Texas; 3. Damon Hammond, Burleson, Texas; 4. Glen Hibbard, Mansfield, Texas; 5. Richard Brown, Jr, Dallas, Texas; 6. Bobby Otts, Van Alstyne, Texas.

 

 

 

Heat 03 -- 1. Ralph King, Azle, Texas; 2. Justin Sternberg, Fort Worth, Texas; 3. Chad Melton, Springtown, Texas; 4. Erik Miles, Azle, Texas; 5. Chad Estes, Troy, Texas; 6. Justin Fowler, Granbury, Texas; 7. Tony Kiegley, Mansfield, Texas.

 

 

 

IMCA Southern SportMods

 

A-Main 01 -- 1. Dean Abbey, Haslet, Texas; 2. Kyle Weatherman;; 3. Tom Earl, Jr, Haslet, Texas; 4. James Skinner, Burleson, Texas; 5. Brad Shirley, Springtown, Texas; 6. Preston Manka, Grand Prairie, Texas; 7. George Gafford, Kennedale, Texas; 8. Kevin Rutherford, Flower Mound, Texas; 9. Jay Coone, Burleson, Texas; 10. Lance Hanson, Jr, Red Oak, Texas; 11. Gary Fox, Haslet, Texas; 12. Stephen Covey, Midlothian, Texas; 13. Michael Young, Haltom City, Texas; 14. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 15. Curtis Young, Richland Hills, Texas; 16. Troy Travis, Gainesville, Texas; 17. Zac Sydney, Farmersville, Texas.

 

 

 

Heat 01 -- 1. Brad Shirley, Springtown, Texas; 2. Kyle Weatherman;; 3. Stephen Covey, Midlothian, Texas; 4. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 5. Gary Fox, Haslet, Texas; 6. Dean Abbey, Haslet, Texas; 7. Kevin Rutherford, Flower Mound, Texas; 8. Lance Hanson, Jr, Red Oak, Texas; 9. Curtis Young, Richland Hills, Texas.

 

 

 

Heat 02 -- 1. Michael Young, Haltom City, Texas; 2. Jay Coone, Burleson, Texas; 3. James Skinner, Burleson, Texas; 4. Tom Earl, Jr, Haslet, Texas; 5. Zac Sydney, Farmersville, Texas; 6. Troy Travis, Gainesville, Texas; 7. Preston Manka, Grand Prairie, Texas; 8. George Gafford, Kennedale, Texas.

 

 

 

IMCA Stock Cars

 

A-Main 01 -- 1. Levi Hodges, Fort Worth, Texas; 2. Keith White, Academy, Texas; 3. Daniel Parker, Greenville, Texas; 4. Duain Pritchett, Combine, Texas; 5. Jay Bransom;; 6. Ryan Powers, Arlington, Texas; 7. John Morris, North Richland Hills, Texas; 8. Damon Hammond, Burleson, Texas; 9. Roman Garcia, Crowley, Texas; 10. Chad Estes, Troy, Texas.

 

 

 

Heat 01 -- 1. Damon Hammond, Burleson, Texas; 2. Keith White, Academy, Texas; 3. Jay Bransom;; 4. Chad Estes, Troy, Texas; 5. John Morris, North Richland Hills, Texas.

 

 

 

Heat 02 -- 1. Daniel Parker, Greenville, Texas; 2. Duain Pritchett, Combine, Texas; 3. Ryan Powers, Arlington, Texas; 4. Levi Hodges, Fort Worth, Texas; 5. Roman Garcia, Crowley, Texas.

 

 

 

Street Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Casey Fielding, Kennedale, Texas; 2. Tim Murray, Fort Worth, Texas; 3. David Cook, Red Oak, Texas; 4. Sean Wofford, Burleson, Texas; 5. Chris Clark, Red Oak, Texas; 6. Jason Ferguson, Irving, Texas; 7. Bill McGee, Irving, Texas; 8. Mike Dingman, Fort Worth, Texas; 9. Shawn Byrd, Fort Worth, Texas; 10. Ron Palmer, Godley, Texas; 11. Waylon Ray, Mansfield, Texas; 12. Hunter Birmingham, Haltom City, Texas; 13. Robert Patterson, Hurst, Texas; 14. Craig Ryno, Waxachie, Texas; 15. Duane Wolff, Joshua, Texas; 16. Bryce Pritchett, Combine, Texas; 17. Demetrius Carter, Alvarado, Texas; 18. Cody Parker, Red Oak, Texas; 19. Ryan Powers, Arlington, Texas; 20. Jimmy Parker, Red Oak, Texas; 21. Dwayne Crites, Crowley, Texas; 22. Sean Hill, Grand Prairie, Texas.

 

 

 

Heat 01 -- 1. Mike Dingman, Fort Worth, Texas; 2. Cody Parker, Red Oak, Texas; 3. Chris Clark, Red Oak, Texas; 4. Casey Fielding, Kennedale, Texas; 5. Sean Wofford, Burleson, Texas; 6. Ryan Powers, Arlington, Texas; 7. Waylon Ray, Mansfield, Texas; 8. Dwayne Crites, Crowley, Texas.

 

 

 

Heat 02 -- 1. Tim Murray, Fort Worth, Texas; 2. Duane Wolff, Joshua, Texas; 3. Hunter Birmingham, Haltom City, Texas; 4. Craig Ryno, Waxachie, Texas; 5. Jason Ferguson, Irving, Texas; 6. Bryce Pritchett, Combine, Texas; 7. Demetrius Carter, Alvarado, Texas.

 

 

 

Heat 03 -- 1. David Cook, Red Oak, Texas; 2. Shawn Byrd, Fort Worth, Texas; 3. Sean Hill, Grand Prairie, Texas; 4. Ron Palmer, Godley, Texas; 5. Robert Patterson, Hurst, Texas; 6. Bill McGee, Irving, Texas; 7. Jimmy Parker, Red Oak, Texas.

 

 

 

Thanks,

 

Ann Weir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...