Jump to content

Heart O'Texas "Fall Classic" 1st night results, 10/22/10


Recommended Posts

Heart O'Texas Speedway "Fall Classic" - 1st night results, 10/22/10

 

Fall Classic Hobby, 10/22/2010

 

B Main 1:1. Chris Cogburn (Robinson, TX), 2. Jackie Dooley (Joshua, TX), 3. Jeremy Oliver (Chilton, TX), 4. Scott Tacker (West, TX), 5. Markiss Harcrow (Waco, TX), 6. Jordan Kornegay (China Spring, TX), 7. Michael Hilliard (Temple, TX), 8. Garret Rawls (China Spring, TX), 9. Joe Williams (Waco, TX)

 

B Main 2:1. Andy Roller (Waco, TX), 2. Shannon Dulock (Axtell, TX), 3. Michael Guenat (Robinson, TX), 4. Billy Taylor (Gatesville, TX), 5. Zach Henson (Robinson, TX), 6. Ray Kemp, Jr. (Riesel, TX), 7. Jeremy Hendrix (Robinson, TX), 8. Jeff Sexton (West, TX), 9. Tom Monroe (Elm Mott, TX)

 

Heat 1:1. Chris Cogburn (Robinson, TX), 2. Jackie Dooley (Joshua, TX), 3. Jeremy Oliver (Chilton, TX), 4. Garret Rawls (China Spring, TX), 5. Joe Williams (Waco, TX), 6. Scott Tacker (West, TX), 7. Markiss Harcrow (Waco, TX), 8. Jordan Kornegay (China Spring, TX), 9. Michael Hilliard (Temple, TX)

 

Heat 2:1. Andy Roller (Waco, TX), 2. Ray Kemp, Jr. (Riesel, TX), 3. Shannon Dulock (Axtell, TX), 4. Jeff Sexton (West, TX), 5. Michael Guenat (Robinson, TX), 6. Billy Taylor (Gatesville, TX), 7. Jeremy Hendrix (Robinson, TX), 8. Zach Henson (Robinson, TX), 9. Tom Monroe (Elm Mott, TX)

 

Fall Classic I Stock, 10/22/2010

 

B Main 1:1. Damon Hammond (Burleson, TX), 2. Robert Ferron, 3. Jason Riddle (Dallas, TX), 4. Pat Wilson (Harker Heights, TX), 5. Ray Kemp, Jr. (Riesel, TX), 6. Brian Mendenhall (Pflugerville, TX), 7. Melvin Burrows (Gatesville, TX), 8. Buck Owens, 9. Jake Dunn, 10. Roman Garcia, 11. Sam Sovey (Waco, TX)

 

B Main 2:1. Jason Batt (Harker Heights, TX), 2. Robin Batt (Harker Heights, TX), 3. Doug Lorenz (Killeen, TX), 4. Anthony Otken (Killeen, TX), 5. Ryan Powers, 6. Matt Guillaume (Tomball, TX), 7. Jessie Cox, 8. Trevor Sparkman, 9. Richard Valentine (Harker Heights, TX), 10. Jacob Sakhnini (Copperas Cove, TX)

 

Heat 1:1. Damon Hammond (Burleson, TX), 2. Robin Batt (Harker Heights, TX), 3. Robert Ferron, 4. Anthony Otken (Killeen, TX), 5. Pat Wilson (Harker Heights, TX), 6. Trevor Sparkman, 7. Buck Owens

 

Heat 2:1. Jason Batt (Harker Heights, TX), 2. Jason Riddle (Dallas, TX), 3. Ryan Powers, 4. Sam Sovey (Waco, TX), 5. Doug Lorenz (Killeen, TX), 6. Roman Garcia, 7. Richard Valentine (Harker Heights, TX)

 

Heat 3:1. Ray Kemp, Jr. (Riesel, TX), 2. Matt Guillaume (Tomball, TX), 3. Brian Mendenhall (Pflugerville, TX), 4. Jessie Cox, 5. Melvin Burrows (Gatesville, TX), 6. Jacob Sakhnini (Copperas Cove, TX), 7. Jake Dunn

 

Fall Classic Mini, 10/22/2010

 

B Main 1:1. Jason Riddle (Dallas, TX), 2. Rusty Green (Waxahachie, TX), 3. Richard Parke (Springtown, TX), 4. Mike Gallien (Highlands, TX), 5. Jeremy Oliver (Chilton, TX), 6. Karen Graham (Weatherford, TX), 7. Robert Granger (Highlands, TX), 8. Anthony Wright (Weatherford, TX), 9. Daniel Hull (Kemah, TX), 10. Donnie Johnson (Springtown, TX), 11. Dillon Payne (Salado, TX)

 

B Main 2:1. Ruben Broussard (Paradise, TX), 2. Bobby Isaacs (Wichita Falls, TX), 3. Cody Nichols (Heath, TX), 4. Stanley Kraly (Crosby, TX), 5. Michael Anderson (Dallas, TX), 6. Matt Holt (Dallas, TX), 7. Andrew Neff (Holliday, TX), 8. Tyler Harris (Vidor, TX), 9. Wayne Hollyfield (Rountze, TX), 10. Ronnie Evans

 

Heat 1:1. Jason Riddle (Dallas, TX), 2. Bobby Isaacs (Wichita Falls, TX), 3. Richard Parke (Springtown, TX), 4. Michael Anderson (Dallas, TX), 5. Dillon Payne (Salado, TX), 6. Andrew Neff (Holliday, TX), 7. Karen Graham (Weatherford, TX)

 

Heat 2:1. Ruben Broussard (Paradise, TX), 2. Jeremy Oliver (Chilton, TX), 3. Stanley Kraly (Crosby, TX), 4. Mike Gallien (Highlands, TX), 5. Ronnie Evans, 6. Anthony Wright (Weatherford, TX), 7. Wayne Hollyfield (Rountze, TX)

 

Heat 3:1. Rusty Green (Waxahachie, TX), 2. Cody Nichols (Heath, TX), 3. Robert Granger (Highlands, TX), 4. Matt Holt (Dallas, TX), 5. Daniel Hull (Kemah, TX), 6. Tyler Harris (Vidor, TX), 7. Donnie Johnson (Springtown, TX)

 

Fall Classic Modified, 10/22/2010

 

B Main 1:1. J.P. Dowell (Killeen, TX), 2. Chase Jupe (West, TX), 3. Glenn Leushner (Irving, TX), 4. Wesley Dulock (West, TX), 5. Damon Hammond (Burleson, TX), 6. Hardy Henderson (Taylor, TX), 7. Joe Morales (Plano, TX), 8. Allen Waltermire (Harker Heights, TX), 9. Bill Lecompte (Killeen, TX), 10. David Yanacsek Sr., 11. David Yanasek, 12. Brad Smith (Round Rock, TX)

 

B Main 2:1. Kenny Stone (Killeen, TX), 2. Cham Savage (Copperas Cove, TX), 3. Darryl Campbell (Ft. Worth, TX), 4. Jimmy Don Sumerour (Lorena, TX), 5. Justin Radcliff (China Spring, TX), 6. Doug Lorenz (Killeen, TX), 7. Pat McGuire (Belton, TX), 8. Billy Bachmayer Jr. (Belton, TX), 9. Jarrod Jennings (Robinson, TX), 10. Matt Fox (Fredricksburg, TX), 11. Dwayne Grantham (Robinson, TX)

 

B Main 3:1. Jimmie Helona (Crawford, TX), 2. Justin Redmon (Oglesby, TX), 3. Keith Green (Robinson, TX), 4. Benji Kirkpatrick (Elm Mott, TX), 5. Danny Rodgers (Waxahachie, TX), 6. Ben Ketteman (Pflugerville, TX), 7. Mike Miles (Keller, TX), 8. Paul White, 9. Justin Sternberg, 10. Allen Juelch (Durant, OK), 11. Steven MacIsaac (Waco, TX)

 

B Main 4:1. Keith White (Academy, TX), 2. Brandon Stewart (Academy, TX), 3. Robert McKinney (Alvarado, TX), 4. Brad Jordan (Bertram, TX), 5. P.J. Egbert (Copperas Cove, TX), 6. Lee Chase (Killeen, TX), 7. George Lamphere, Jr. (Killeen, TX), 8. David Goode (Belton, TX), 9. Jake Henderson, 10. Terry Woodall (Cedar Park, TX), 11. Jacob Pirkle (Midlothian, TX)

 

Heat 1:1. J.P. Dowell (Killeen, TX), 2. Justin Redmon (Oglesby, TX), 3. Glenn Leushner (Irving, TX), 4. Mike Miles (Keller, TX), 5. Wesley Dulock (West, TX), 6. Justin Sternberg, 7. Bill Lecompte (Killeen, TX), 8. Steven MacIsaac (Waco, TX)

 

Heat 2:1. Kenny Stone (Killeen, TX), 2. Brandon Stewart (Academy, TX), 3. Jarrod Jennings (Robinson, TX), 4. P.J. Egbert (Copperas Cove, TX), 5. Justin Radcliff (China Spring, TX), 6. Robert McKinney (Alvarado, TX), 7. Jimmy Don Sumerour (Lorena, TX), 8. Terry Woodall (Cedar Park, TX)

 

Heat 3:1. Jimmie Helona (Crawford, TX), 2. Joe Morales (Plano, TX), 3. Danny Rodgers (Waxahachie, TX), 4. Allen Waltermire (Harker Heights, TX), 5. Keith Green (Robinson, TX), 6. Damon Hammond (Burleson, TX), 7. Benji Kirkpatrick (Elm Mott, TX)

 

Heat 4:1. Keith White (Academy, TX), 2. Darryl Campbell (Ft. Worth, TX), 3. Brad Jordan (Bertram, TX), 4. Doug Lorenz (Killeen, TX), 5. Jacob Pirkle (Midlothian, TX), 6. Billy Bachmayer Jr. (Belton, TX), 7. George Lamphere, Jr. (Killeen, TX)

 

Heat 5:1. Hardy Henderson (Taylor, TX), 2. Ben Ketteman (Pflugerville, TX), 3. Chase Jupe (West, TX), 4. Allen Juelch (Durant, OK), 5. David Yanacsek Sr., 6. Paul White, 7. David Yanasek

 

Heat 6:1. Cham Savage (Copperas Cove, TX), 2. David Goode (Belton, TX), 3. Pat McGuire (Belton, TX), 4. Lee Chase (Killeen, TX), 5. Dwayne Grantham (Robinson, TX), 6. Jake Henderson, 7. Matt Fox (Fredricksburg, TX), 8. Brad Smith (Round Rock, TX)

 

Fall Classic Pure, 10/22/2010

 

B Main 1:1. Greg Andrews (Waco, TX), 2. Matt Hodges (Wells, TX), 3. Wade White (Gholson, TX), 4. Keith Wuenschel (Beaumont, TX), 5. Jack Jenkins (Waco, TX), 6. Ed Cox (Gorman, TX), 7. Mark Gallagher (Bryan, TX), 8. James Clay (North Zulch, TX), 9. Lil' Robert Black (Robinson, TX), 10. Thomas Schmidt (Robinson, TX)

 

B Main 2:1. Bubba Seals (Humble, TX), 2. Edward Harcrow (West, TX), 3. Jeff Willis (West, TX), 4. Randy Weatherford (Bryan, TX), 5. Keith Stanton (Palestine, TX), 6. Bobby Cox (DeLeon, TX), 7. Melvin Burrows (Gatesville, TX), 8. Joel Garcia (Bryan, TX), 9. Dillon Payne (Salado, TX), 10. Wallace Like (Alvarado, TX)

 

B Main 3:1. Doug Andrews (Elm Mott, TX), 2. Jeff Shepperd (Waco, TX), 3. Kevin Smith (Elm Mott, TX), 4. Wade Stephens (Etaile, TX), 5. Chris Gallien (Cleveland, TX), 6. Michael Guenat (Robinson, TX), 7. Stacy Gibson (Palestine, TX), 8. James Haynes (Hubbard, TX), 9. Brandon Juelch (Platter, OK), 10. Ben Harris (Vidon, TX)

 

Heat 1:1. Greg Andrews (Waco, TX), 2. Bubba Seals (Humble, TX), 3. Jeff Shepperd (Waco, TX), 4. Matt Hodges (Wells, TX), 5. Jeff Willis (West, TX), 6. Chris Gallien (Cleveland, TX), 7. Ed Cox (Gorman, TX), 8. Dillon Payne (Salado, TX)

 

Heat 2:1. Edward Harcrow (West, TX), 2. Wade Stephens (Etaile, TX), 3. Wade White (Gholson, TX), 4. Keith Stanton (Palestine, TX), 5. James Haynes (Hubbard, TX), 6. Thomas Schmidt (Robinson, TX), 7. Wallace Like (Alvarado, TX), 8. Ben Harris (Vidon, TX)

 

Heat 3:1. Doug Andrews (Elm Mott, TX), 2. Jack Jenkins (Waco, TX), 3. Bobby Cox (DeLeon, TX), 4. Kevin Smith (Elm Mott, TX), 5. Mark Gallagher (Bryan, TX), 6. Joel Garcia (Bryan, TX), 7. Stacy Gibson (Palestine, TX)

 

Heat 4:1. Keith Wuenschel (Beaumont, TX), 2. Randy Weatherford (Bryan, TX), 3. Michael Guenat (Robinson, TX), 4. James Clay (North Zulch, TX), 5. Melvin Burrows (Gatesville, TX), 6. Brandon Juelch (Platter, OK), 7. Lil' Robert Black (Robinson, TX),

 

Fall Classic Sport Mod, 10/22/2010

 

B Main 1:1. T.J. Green (Robinson, TX), 2. Bobby Mercer Jr. (China Spring, TX), 3. Eric Tomlinson (Robinson, TX), 4. David Goode Jr. (Belton, TX), 5. Albert Wininger Jr. (Georgetown, TX), 6. Chris Cogburn (Robinson, TX), 7. Edward Schmidt (Robinson, TX), 8. Ricky Rodriguez (Eddy, TX), 9. Dean Abbey (Comanche, TX)

 

B Main 2:1. Keith White (Academy, TX), 2. Kevin Green (Robinson, TX), 3. Randy Doyle (Killeen, TX), 4. Cody Daniel (Bellmead, TX), 5. Dennis Purrington (Killeen, TX), 6. Donnie Broussard (Waco, TX), 7. Shelley Sakhnini (Copperas Cove, TX), 8. Brandon Stewart (Academy, TX), 9. David Routon, Jr. (Orange Grove, TX)

 

B Main 3:1. Paul White, 2. J.P. Dowell (Killeen, TX), 3. Billy Gould (Calera, OK), 4. Benny Fajkus (Belton, TX), 5. Aaron Browning (West, TX), 6. Robert Garcia (Killeen, TX), 7. Joe Garcia, 8. Charles Carey, 9. Colton Monroe (Kempner, TX)

 

Heat 1:1. T.J. Green (Robinson, TX), 2. Cody Daniel (Bellmead, TX), 3. Billy Gould (Calera, OK), 4. Edward Schmidt (Robinson, TX), 5. Donnie Broussard (Waco, TX), 6. Robert Garcia (Killeen, TX), 7. Dean Abbey (Comanche, TX)

 

Heat 2:1. Randy Doyle (Killeen, TX), 2. Colton Monroe (Kempner, TX), 3. David Goode Jr. (Belton, TX), 4. Brandon Stewart (Academy, TX), 5. Aaron Browning (West, TX), 6. Chris Cogburn (Robinson, TX), 7. Shelley Sakhnini (Copperas Cove, TX)

 

Heat 3:1. Paul White, 2. Eric Tomlinson (Robinson, TX), 3. Kevin Green (Robinson, TX), 4. Benny Fajkus (Belton, TX), 5. Ricky Rodriguez (Eddy, TX), 6. David Routon, Jr. (Orange Grove, TX), 7. Joe Garcia

 

Heat 4:1. Bobby Mercer Jr. (China Spring, TX), 2. Keith White (Academy, TX), 3. J.P. Dowell (Killeen, TX), 4. Albert Wininger Jr. (Georgetown, TX), 5. Dennis Purrington (Killeen, TX), 6. Charles Carey,

 

Fall Classic Street, 10/22/2010

 

B Main 1:1. A.J. Dancer (Red Rock, TX), 2. David Anderson (Huntsville, TX), 3. Matt Hodges (Wells, TX), 4. Mike McCoy (Dripping Springs, TX), 5. Matt Hood (Waco, TX), 6. Jacob Wininger, 7. Greg Andrews (Waco, TX), 8. Ray Vann Jr. (Bay City, TX), 9. Chris Cockrell (Belton, TX), 10. Jeremy Adkins (Copperas Cove, TX), 11. Josh Cox (Gorman, TX)

 

B Main 2:1. Ricky Braddock (Grand Prairie, TX), 2. Craig Moss (Grand Prairie, TX), 3. Terry Tschoerner (Taylor, TX), 4. Ed Thompson (Waco, TX), 5. Tim Sikurski (Bryan, TX), 6. Tommy Garcia (Bryan, TX), 7. Bill Eller (Lorena, TX), 8. Kevin Ashley (Trey, TX), 9. Melvin Kemp Jr. (Waco, TX), 10. Craig Pruett (Mesquite, TX), 11. Rodney Twardeski (Huntsville, TX)

 

B Main 3:1. Mark Erb, 2. Stuart Sandoz (Port Arthur, TX), 3. Doug Andrews (Elm Mott, TX), 4. John Riechard (Burleson, TX), 5. David Khoury (Waco, TX), 6. Lewis Blackwood (Pendelton, TX), 7. Gary Norman, 8. John Heffelfinger (Waco, TX), 9. Gene Burnett (Leander, TX), 10. Gill Vaught, 11. Donald Merritt

 

B Main 4:1. Chris Florio (Copperas Cove, TX), 2. Tommy Kirkpatrick (Elm Mott, TX), 3. Ronnie Ellis JR (Killeen, TX), 4. Mark Geurin (Whitney, TX), 5. Danny Dunn (Killeen, TX), 6. Duane Toyne, 7. Chad McLean, 8. Mike Golightly (Morgan, TX), 9. William Stanton, 10. Corey Stepani (Kempner, TX), 11. Brandon Ward (Whitney, TX)

 

Heat 1:1. David Anderson (Huntsville, TX), 2. Mark Erb, 3. Matt Hodges (Wells, TX), 4. Doug Andrews (Elm Mott, TX), 5. Greg Andrews (Waco, TX), 6. David Khoury (Waco, TX), 7. Jacob Wininger, 8. Gary Norman

 

Heat 2:1. Craig Moss (Grand Prairie, TX), 2. Mark Geurin (Whitney, TX), 3. Terry Tschoerner (Taylor, TX), 4. Danny Dunn (Killeen, TX), 5. Bill Eller (Lorena, TX), 6. Duane Toyne, 7. Kevin Ashley (Trey, TX), 8. William Stanton

 

Heat 3:1. John Riechard (Burleson, TX), 2. A.J. Dancer (Red Rock, TX), 3. Lewis Blackwood (Pendelton, TX), 4. Chris Cockrell (Belton, TX), 5. Gene Burnett (Leander, TX), 6. Jeremy Adkins (Copperas Cove, TX), 7. Donald Merritt

 

Heat 4:1. Chris Florio (Copperas Cove, TX), 2. Tommy Garcia (Bryan, TX), 3. Chad McLean, 4. Melvin Kemp Jr. (Waco, TX), 5. Corey Stepani (Kempner, TX), 6. Craig Pruett (Mesquite, TX), 7. Brandon Ward (Whitney, TX)

 

Heat 5:1. Ray Vann Jr. (Bay City, TX), 2. Stuart Sandoz (Port Arthur, TX), 3. Mike McCoy (Dripping Springs, TX), 4. John Heffelfinger (Waco, TX), 5. Matt Hood (Waco, TX), 6. Gill Vaught, 7. Josh Cox (Gorman, TX)

 

Heat 6:1. Ricky Braddock (Grand Prairie, TX), 2. Tommy Kirkpatrick (Elm Mott, TX), 3. Rodney Twardeski (Huntsville, TX), 4. Ronnie Ellis JR (Killeen, TX), 5. Ed Thompson (Waco, TX), 6. Mike Golightly (Morgan, TX), 7. Tim Sikurski (Bryan, TX)

Link to comment
Share on other sites

LOL

 

B-Main 2 for the I-Stocks was almost all Texas Thunder Speedway regulars, only one driver that wasn't.

 

Wished it had not rained out last night, I was going to be there. I am at work today from 9 AM to 6 PM and then on till Midnight.

 

Everyone have fun, and stay safe. See everyone this Saturday night at Texas Thunder Speedway!

 

Bill "Sarge" Masom

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt


×
×
  • Create New...