Jump to content

Super Nationals Friday top 20 modified heats


rebelracewriter

Recommended Posts

IMCA Modifieds [ back to top ]

 

Heat 01 -- 1. Brad Pounds, Bakersfield, Calif.; 2. Troy Cordes, Raymond; 3. Paul Thorpe, New Londen, Wis; 4. Garry Hall, Rochester, Minn.; 5. Clint Schuelke, Oshkosh, Wis; 6. Julie McDermid, Oconto Falls, Wis; 7. Jason Cummins, New Richland, Minn.; 8. J. Michael Hogan, Coggon.

 

Heat 02 -- 1. Matt Bonine, Onawa; 2. Kyle Kudick, Two Rivers, Wis; 3. Zane DeVilbiss, Farmington, N.M; 4. Cary Bartoo, Trenton, Texas; 5. Jim Mathieson, Sioux City; 6. Mat Stallbaumer, Tecumseh, Kan.; 7. David Bouzek, Trenton, Mo.; 8. Robert Keller, Jr., Liverpool, N.Y..

 

Heat 03 -- 1. Jeremy Mills, Garner; 2. Jerry Muenster, Green Bay, Wis; 3. Scott Olson, Williams; 4. Rob Rose, Center Point; 5. George Ashby Jr, Rawlins, Wyo.; 6. Bubba Alvarado, Kersey, Colo.; 7. Mark Schafman, Edwardsville, Kan.; 8. Jimmy Hale Jr., Crystal, Mich.

 

Heat 04 -- 1. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 2. RM VanPay, Denmark, Wis; 3. Russell Huxford, Green Bay, Wis; 4. Dave Hardesty, Minneapolis, Kan.; 5. Mike Petersilie, Hoisington, Kan.; 6. Nate Caruth, Ames; 7. Brian Krall, Readlyn; 8. Jim Pearcy, Augusta, Kan.

 

Heat 05 -- 1. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 2. Justin McCoy, Ovilla, Texas; 3. Paul Snyder, Wellsville, Kan.; 4. Jeff Nielsen, Pocahontas; 5. Johnathan Thimmesch, Aurora; 6. Jason Schneiders, Sioux City; 7. Larry Hall, Rochester, Minn.; 8. Charley Brown, Maxwell, Neb..

 

Heat 06 -- 1. Michael Albertsen, Audubon; 2. Mark Griffin, Canton, Pa.; 3. Richard Clew, Harmony, N.C.; 4. Leon Thede, Chapman, Kan.; 5. Mitch Parmeley, Hillsboro, Mo.; 6. Andy Krieger, Burlington; 7. Bill Pittaway, Corpus Christi, Texas; 8. Dennis Durmas, Whitewater, Colo.

 

Heat 07 -- 1. Jay Sale, Edmond, Okla.; 2. Paul Stone, Winton, Calif.; 3. Corey Lagroon, Salina, Kan.; 4. P.J. Conger, Saint Joseph, Mo.; 5. Jay Matthias, De Pere, Wis; 6. Milt Montgomery, Palo, Mich.; 7. Sean Tyson, Council Bluffs; 8. Phil Levri, Cambridge.

 

Heat 08 -- 1. Clay Daly, Watsonville, Calif.; 2. Curt Lund, Redwood Falls, Minn.; 3. Randy Porter, Hutchinson, Kan.; 4. Jeff Stephens, Arion; 5. Chris Prussman, Brookings, S.D.; 6. Chad Estes, Temple, Texas; 7. Bob Moore, Sioux City; 8. Donald Erger, Brandon.

 

Heat 09 -- 1. Clint Wendel, Mason City; 2. Jeff Turner, Kaufman, Texas; 3. Danny Deau, Little Suamico, Wis; 4. Nick Deal, Walnut; 5. Jimmy Gustin, Marshalltown; 6. Tim Lemirande, Verona, Wis; 7. Bud Wilson, Trenton, Mo.; 8. Brian Calhoon, Beloit, Kan.

 

Heat 10 -- 1. Eddie Muenster, Green Bay, Wis; 2. Chris Wilke, Urbandale; 3. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 4. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 5. Drew Christianson, Minot, N.D.; 6. Tim Zeman, Muscatine; 7. Jeremy Frenier, Fort Morgan, Colo.

 

 

 

Heat 11 -- 1. Brandon Blochlinger, Concordia, Kan.; 2. Jeremy Kuykendall, Little Rock, Ark.; 3. Ron Pope, Mason City; 4. Dave Zeitler, Luxemburg, Wis; 5. Tim Czarneski, Denmark, Wis; 6. Richard Mueller, Jackson, Wyo.; 7. Denny Johnson, Sioux City.

 

Heat 12 -- 1. Jordy Nelson, Marysville, Kan.; 2. Loren Pesicka, Jr., Burt; 3. Jerry Hoffman, Oronogo, Mo.; 4. Dennis Pittman, Jamacia; 5. Jake Elmquist, Ames; 6. Doug Bunkotske, Dakota City; 7. Skeeter Paris, Boone.

 

Heat 13 -- 1. Bill Davis, Jr., Des Moines; 2. Josh Truman, Indianola; 3. Tim Murty, Tama; 4. Jackson Davis, Aubrey, Texas; 5. Jerry Wilinski, Seymour, Wis; 6. Adam Parmeley, Cadet, Mo.; 7. Dallas Nutt, Armstrong.

 

Heat 14 -- 1. G.W. Egbert, Belton, Texas; 2. Bill Roberts, Burlington; 3. Jeff Waterman, Quincy, Ill.; 4. Lloyd Henderson, Bouton; 5. Bob Aspenleiter, North Platte, Neb.; 6. Greg Johns, Osmond, Neb.

 

Heat 15 -- 1. Tim Stevens, Cedar Rapids; 2. Chad Preul, Deloit; 3. Mike Molle, Glidden; 4. Pat Neely, Saint Joseph, Mo.; 5. David Pries, Medaryville, Ind.; 6. Brent Fielder, Chapman, Kan.; 7. Mark Hunziger, Oregon, Mo.

 

Heat 16 -- 1. Randy Havlik, Waukee; 2. Eric Dailey, Armstrong; 3. Darin Duffy, Hazelton; 4. Gene Claxton, Kansas City, Mo.; 5. Derek Reimer, Marshalltown; 6. Sean Manning, Firth, Neb.; 7. Lance Arneson, Krakow, Wis.

 

Heat 17 -- 1. Todd Shute, Des Moines; 2. Brandon Watson, Denison, Texas; 3. Terrance Prochaska, Mason City; 4. Brent Schlake, Blue Springs, Neb.; 5. Jim Bell, Hoisington, Kan.; 6. Joren Boyce, Minot, N.D.; 7. Curtis Stiles Jr., Syracuse, N.Y.

 

Heat 18 -- 1. Vern Jackson, Waterloo; 2. Jason Snyder, Dunkerton; 3. Chase Mewhirter, Atlantic; 4. Mike Knapp, New London, Wis; 5. Lyle Shepard, Manhattan, Kan.; 6. Mark Gaskill, Shelton, Neb.; 7. Brian Mullen, Seymour, Wis.

 

Heat 19 -- 1. T. J. Stalker, Mason City; 2. Scott Baker, Boone; 3. Jason Estes, Winston, Mo.; 4. Dennis Betzer, Central City; 5. Craig Reetz, Dunlap; 6. Chris Bragg, Springton, Texas; 7. Jordan Grabouski, Beatrice, Neb.

 

Heat 20 -- 1. Terry Pruitt, Dexter; 2. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 3. Dillon Smith, Waco, Texas; 4. Robert Brinkman, Omaha, Neb.; 5. Eric Mullen, Seymour, Wis; 6. Calvin (Buck) Swanson, Cedar Falls; 7. Tyler Hahn, Stockton, Kan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...