Jump to content

Southern SportMod Nationals @ HOT Spwy. Friday results


Recommended Posts

Complete Finish

 

Friday, September 7, 2007

 

 

 

I.M.C.A. SportMod

 

HEAT #1—1. Ricky Heckel, China Spring; 2. #111—Mark McDaniel, Elm Mott; 3. #11—Donnie Hix, Sadler; 4. #16—Donald Owens, Azle; 5. #195—Charles Peters, Carthage; 6. #804—Chuck Copeland, Chireno; 7. #-2—Jon Grindstaff, Cedar Hill; 8. #12W—Gary Fox, Haslett; 9. #1M—Michael Martin, Kaufman; 10. #U2—Frank Wright, Italy; 11. #17X—Jason Blazek, Chatfield.

 

HEAT #2—1. #55—T.J. Green, Robinson; 2. #66—Johnny Torres, San Antonio; 3. #117—Johnny Lesley, Nacogdoches; 4. #94—Terry Pritchett, Palmer; 5. #44—Austin Junod, Plainview; 6. #2C—Curtis Custard, Flower Mound; 7. #58—Sid Kiphen, Gatesville; 8. #7—Dustin Sprouse, Dallas; 9. #224—Mike McDougal, Killeen; 10. #771-Sam Sovey, Waco; 11. #569—Cody Phillips, Greenville.

 

HEAT #3—1. #53—Rick Pittman, Elk City, OK; 2. #22—Duain Pritchett, Combine; 3. #17L—Jarron Lesley, Nacogdoches; 4. #130—Chase Jupe, West; 5. #711—Cody Smith, Forney; 6. #34—Damon Morris, Sherman; 7. #727—Michael McCullough, Sherman; 8. #07X—Matt Rodgers, Farmington, NM; 9. #91AZ—Geoffrey Hatch, Glendale, AZ; 107—David Goode, Killeen.

 

HEAT #4—1. #118—David Phillips, Abilene; 2. #63—Donny Miller, Whitewright; 3. #17—Tommy Davis, Jr., Wills Point; 4. #23X—Shad Stevens, Troy; 5. #17XX—Timothy Culp, West Monroe, LA; 6. #134—Scotty Brown, Dallas; 7. #74—Ted Thomas, Post; 8. #4X—Jacob Pirkle, Midlothian; 9. #117—Johnny Lesley, Nacogdoches; 10. #181—Calvin Williams, Dallas.

 

HEAT #5—1. #3—Brandon McElroy, North Richland Hills; 2. #03—Jason Gore, Kaufman; 3. #5D—Kevin Green, Robinson; 4. #07—Lil’ Robert Black, Hallsburg; 5. #0—David Gossett, Everman; 6. #71—Scotty Wallace, Lorenzo; 7. #007—Harley Menacher, Elk City, OK; 8. #30—Albert McCall, Garland; 9. #29W—William Barrett-Fitch, Haslett.

 

HEAT #6—1. #41—Jeff Turner, Kaufman; 2. #4—Jimmy Day, Greenville; 3. #56—Bobby Skinner, Longview; 4. #69—Larry Killian, Greenville. 5. #95—Jeff Day, Greenville; 6. #14—Kenneth Graves, Tahoka; 7. #5C—Chris Cogburn, Robinson; 8. #37—Richard Rains, Ennis; 9. #2—Brandon Stewart, Academy; 10. #231—Mike Stewart, Elk City, OK.

 

HEAT #7—1. #1—Keith White, Academy; 2. #82—Max Eddie Thomas, Quinlan; 3. #18—Tim Clonch, Quinlan; 4. #S1—B.J. Dulock, Robinson; 5. #23—Greg Atwood, Georgetown; 6. #551—Justin Shaw, Sweetwater; 7. #8—Jeff Sexton, West; 8. #38—Matt Mueller, Stamford; 9. #81—Levy Galmor, Elk City, OK; 10. #12F—Matt Fish, Elk City, OK.

 

HEAT #8—1. #5M—Bobby Mercer, Jr., China Spring; 2. #12—Bo Day, Greenville; 3. #45T—Eric Tomlinson, Robinson; 4. #166—Allen Torres, San Antonio; 5. #101—Tyson Dickson, Lubbock; 6. #89—Chuck Jensen, Copper Canyon; 7. #48—David Loyd, Elk City, OK; 8. #99—Matt Winnett, Colbert, OK; 9. #06—Randy Buttery, Duncanville; 10. #86—Jobe Gilliland, Elk City, OK.

 

B-MAIN #1—(Top 4 to Qualifier) 5. #771—Sam Sovey, Waco; 6. #2C—Curtis Custard, Flower Mound; 7. #7--

 

Dustin Sprouse, Dallas; 8. #17X—Jason Blazek, Chatfield; 9. #12X—Gary Fox, Haslet; 10. #804—Chuck Copeland, Chireno; 11. #16—Donald Owens, Azle; 12. #195—Charles Peters, Carthage; 13. #02—Jon Grindstaff, Cedar Hill; 14. #117X—Robbie Davis, Monroe, LA; 15. #11—Donnie Hix, Sadler; 16. #1M—Michael Martin, Kaufman; 17. #569—Cody Phillips, Greenville; 18. #94—Terry Pritchett, Palmer; DNR #224—Mike McDougal, Killeen; DNR #U2—Frank Wright, Italy.

 

B-MAIN #2—(Top 4 to Qualifier) 5. #4X—Jacob Pirkle, Midlothian; 6. #727—Michael McCullough, Sherman; 7. #91AZ—Geoffrey Hatch, Glendale, AZ; 8. #07X—Matt Rodgers, Farmington, NM; 9. #711—Cody Smith, Forney; 10. #74—Ted Thomas, Post; 11. #107—David Goode, Killeen; 12. #63—Donny Miller, Whitewright; 13. #17XX—Timothy Culp, West Monroe, LA; 14. #22—Duain Pritchett, Combine; 15. #23X—Shad Stevens, Troy; 16. #181—Calvin Williams, Dallas; 17. #134—Scotty Brown, Dallas; 18. #117—Johnny Lesley, Nacogdoches.

 

B-MAIN #3—(Top 4 to Qualifier) 5. #95—Jeff Day, Greenville; 6. #56X—Bobby Skinner, Longview; 7. #14—Kenneth Graves, Tahoka; 8. #2—Brandon Stewart, Academy; 9. #30—Albert McCall, Garland; 10. #5C—Chris Cogburn, Robinson; 11. #231—Mike Stewart, Elk City, OK; 12. #69—Larry Killian, Greenville; 13. #9—Jason Hoffman, Harker Heights; 14. #0—David Gossett, Everman; 15. #29W—William Barrett-Fitch, Haslett; 16. #71—Scotty Wallace, Lorenzo; 17. #37—Richard Rains, Ennis; 18. #007—Harley Menacher, Elk City, OK.

 

B-MAIN #4—(Top 4 to Qualifier) 5. #23—Greg Atwood, Georgetown; 6. #38—Matt Mueller, Stamford; 7. #8—Jeff Sexton, West; 8. #551—Justin Shaw, Sweetwater; 9. #101—Tyson Dickson, Lubbock; 10. #81—Levy Galmor, Elk City, OK; 11. #89—Chuck Jensen, Copper Canyon; 12. #86—Jobe Gilliland; Elk City, OK; 13. #48—David Loyd, Elk City, OK; 14. #06—Randy Buttery, Duncanville; 15. #12F—Matt Fish, Elk City, OK; 16. #12—Bo Day, Greenville; 17. #166—Allen Torres, San Antonio; DNR #99—Matt Winnett, Colbert, OK.

 

QUALIFIER—(Top 8 to A) 1. #1—Keith White, Academy; 2. #55—T.J. Green, Robinson; 3. #S1—B.J. Dulock, Robinson; 4. #5M—Bobby Mercer, Jr., China Spring; 5. #58—Sid Kiphen, Gatesville; 6. #41—Jeff Turner, Kaufman; 7. #17—Tommy Davis, Jr., Wills Point; 8. #130—Chase Jupe, West; 9. #95-Jeff Day, Greenville; 10. #82—Max Eddie Thomas, Quinlan; 11. #111—Mark McDaniel, Elm Mott; 12. #45T—Eric Tomlinson, Robinson; 13. #66—Johnny Torres, San Antonio; 14. #53—Rick Pittman, Elk City, OK; 15. #5D—Kevin Green, Robinson; 16. #18—Tim Clonch, Quinlan; 17. #34—Damon Morris, Sherman; 18. #114—Ricky Heckel, China Spring; 19. #03—Jason Gore, Kaufman; 20. #118—David Phillips, Abilene; 21. #17L—Jarron Lesley, Nacogdoches; 22. #4—Jimmy Day, Greenville; 23. #07—Lil’ Robert Black, Hallsburg; 24. #3—Brandon McElroy, North Richland Hills; 25. #44—Austin Junod, Plainview.

 

 

 

STREET STOCK

 

FEATURE—1. #73—Jason Gauntt, Elm Mott; 2. #1—Doug Andrews, Elm Mott; 3. #18—Paul Bolfing, Waco; 4. #71—Tommy Kirkpatrick, Elm Mott; 5. #173—David Khoury, Waco; 6. #9—Paul Steele, Jr., Chilton; 7. #181—Ed Thompson, Waco; 8. #2—John Heffelfinger, Waco; 9. #14—Greg Culverhouse, Waco; 10. #03—Paul Barton, West; 11. #20—James Hammack, Jr., Lorena; 12. #34M—Larry Moore, Waco; 13. #32—Bill Eller, Lorena; 14. #111X—Brad Weir; 15. #2Z—Zack Zaidle, Eddy; 16. #81—Russell Meeks, Waco; 17. #111—Matt Black, Chilton; 18. #74—Lewis Blackwood, Waco; 19. #42—Mark Geurin, Whitney; 20. #00—Merwin Balz, Temple; 21. #11—Marshall Sauseda, Bellmead; DNR #47—Benji Kirkpatrick, Elm Mott.

 

 

 

PURE STOCK

 

FEATURE—1. #08—David Andrews, Bellmead; 2. #25C—Chad Pelham, Whitney; 3. #48—Kirk Tidwell, Hillsboro; 4. #68—Wade White, Waco; 5. #17—Jeffrey Shepperd, Waco; 6. #C17—Charlie Norris, Hillsboro; 7. #3—Edward Harcrow, West; 8. #711—Mike Watkins, Waco; 9. #76S—Cody Daniels, Lacy Lakeview; 10. #22—Jack Jenkins, Waco; 11. #63—Andy Roller, Bellmead; 12. #1—Timmy Kemp, Bellmead; 13. #58—Casey Wachsmann, West; 14. #17X—Ray Vann, Axtell; 15. #91—David Tracy, Temple; 16. #84—Norris Meeks, Waco; 17. #32—Joe Williams, Waco; 18. #5R—Jimmy Reid, Waco; 19. #06B—Cory Breedlove, Lorena; 20. #06A—Andrew Walizer, Moody; 21. #62—Ray Kemp Jr., Waco; 22. #11—Marshall Sauseda, Bellmead; DNR #04—Michael George.

 

 

 

CRUISER

 

FEATURE—1. #10—Jeff Willis, West; 2. #44—William Dean, Elm Mott; 3. #Kenneth Dean, Elm Mott; 4. #95—Dwain Wills, Waco; 5. #78—Martin Quiram, Hubbard; 6. #5T—Randy Thompson, Mount Calm; 7. #40B—Justin Bailey, Mount Calm; 8. #E3—Eric Newton, Mart; 9. #96—Jeff Woodruff, Elm Mott; 10. #16oz.—Jeff Williams, Waco; 11. #1—Russell Bullock, Waco; 12. #5R—Ricky Rodriguez, Eddy; 13. #8E—Jeremy Knight, Lacy Lakeview.

 

 

 

JUNIOR MINI STOCK

 

FEATURE—1. #84C—Aaron Childress, Bertram; 2. #1—Leon Alvarado, Riesel; 3. #3D—Dylan Smith, Robinson; 4. #03—Trey Estes, Waco; 5. #53—Jesse Parker, Waco; 6. #0—Brandon Kreder, Elm Mott; 7. #12—Brent Mayfield, Waco; 8. #Garett Rawls, China Spring.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...