Jump to content

Devils Bowl Spwy Results 7/3/16


Recommended Posts

USRA Modifieds
A-Main -- 1. Clyde Dunn, Jr., Rockwall; 2. Troy Taylor, Midlothian; 3. Chad Ewell, Forney; 4. Michael Grubbs, Plano; 5. Trent Dorman, Royce City; 6. Joseph Kasper, Rowlett; 7. Greg Teske, Princeton; 8. Jason Sartain, Rockwall; 9. Wendall Bolden, Greenville; 10. Jason Hammond;; 11. Jack Sartain;; 12. Charlie Smith, Forney.

Heat 1 -- 1. Troy Taylor, Midlothian; 2. Jason Hammond;; 3. Trent Dorman, Royce City; 4. Michael Grubbs, Plano; 5. Jason Sartain, Rockwall; 6. Joseph Kasper, Rowlett.

Heat 2 -- 1. Clyde Dunn, Jr., Rockwall; 2. Charlie Smith, Forney; 3. Chad Ewell, Forney; 4. Wendall Bolden, Greenville; 5. Greg Teske, Princeton; 6. Jack Sartain;.

Factory Stocks
A-Main -- 1. Jeff Sonntag, Balch Springs; 2. Bo Day, Caddo Mills; 3. Chris Davis;; 4. Mark Ross, Wylie; 5. Mike Smith;; 6. Jason Gamez, Mesquite; 7. Tommy McKinley, Kaufman; 8. Wesley Staggs, Venus; 9. Wes Milliorn, Red Oak; 10. Jimmy Criswell, Jr., Grand Prairie.

Heat 1 -- 1. Mike Smith;; 2. Jeff Sonntag, Balch Springs; 3. Jason Gamez, Mesquite; 4. Wesley Staggs, Venus; 5. Jimmy Criswell, Jr., Grand Prairie.

Heat 2 -- 1. Tommy McKinley, Kaufman; 2. Bo Day, Caddo Mills; 3. Mark Ross, Wylie; 4. Chris Davis;; 5. Wes Milliorn, Red Oak.

South Dallas Battery & Exchange IMCA RaceSaver Sprint Cars
A-Main -- 1. Dalton Stevens, Scurry; 2. Andy Shouse, Mustang, Okla.; 3. Chad Wilson, North Richland Hills; 4. Raven Culp, Mesquite; 5. Kevin Ramey, Fort Worth; 6. Robert Vetter, Wolfe City; 7. Larry Long, Crandall; 8. Marcus Thomas, Corsicana; 9. Martin Edwards, Mesquite; 10. John Ricketts, Burleson; 11. Payton Williams, North Richland Hills; 12. Blake Mallory, Joshua; 13. Tucker Doughty, Heath; 14. Kyle Jones, Kennedale; 15. Hunter Bloxom, Mesquite; 16. Chip Graham, Lewisville; 17. weston Gorham;; 18. Justin Fifield, Mesquite; 19. Junior Jenkins, Greenville; 20. Brad Queen, Anna.

B-Main -- 1. weston Gorham;; 2. Kyle Jones, Kennedale; 3. Blake Mallory, Joshua; 4. Hunter Bloxom, Mesquite; 5. Austin Mundie, Dallas; 6. Russell Shoulders, Forney; 7. Johnny Miller, Burleson; 8. Dalton Steed,Kennedale; 9. Steve McMackin, Greenville; 10. Shane Gloeckler, Joshua.

Heat 1 -- 1. Andy Shouse, Mustang, Okla.; 2. Dalton Stevens, Scurry; 3. Chad Wilson, North Richland Hills; 4. John Ricketts, Burleson; 5. weston Gorham;; 6. Dalton Steed, Kennedale; 7. Shane Gloeckler, Joshua.

Heat 2 -- 1. Raven Culp, Mesquite; 2. Justin Fifield, Mesquite; 3. Brad Queen, Anna; 4. Payton Williams, North Richland Hills; 5. Kyle Jones, Kennedale; 6. Austin Mundie, Dallas; 7. Russell Shoulders, Forney.

Heat 3 -- 1. Martin Edwards, Mesquite; 2. Junior Jenkins, Greenville; 3. Marcus Thomas, Corsicana; 4. Tucker Doughty, Heath; 5. Hunter Bloxom, Mesquite; 6. Steve McMackin, Greenville; 7. Johnny Miller, Burleson.

Heat 4 -- 1. Larry Long, Crandall; 2. Robert Vetter, Wolfe City; 3. Kevin Ramey, Fort Worth; 4. Chip Graham, Lewisville; 5. Blake Mallory, Joshua; 6. Dustin Gates, Haughton, La..

Walt's Automotive Supply USA Limited Modifieds
A-Main -- 1. Bo Day, Caddo Mills; 2. Tom Lorenz, Mesquite; 3. Ronnie Sigman, Kaufman; 4. Chris Tarrant, Rockwall; 5. Jason Bolden, Quinlan; 6. Randy Kirkland, Mesquite; 7. Rick Murray, Rowlett; 8. J.V. Flores, Irving; 9. Tim Henderson, Irving; 10. Ricky Brewer, Wills Point; 11. Bubba Jordan, Red Oak; 12. David Jones, Sunnyvale; 13. Eric Luttrell;; 14. Bryan Bolden, Quinlan; 15. Brad Zimmerman, Terrell; 16. Seth McMackin, Lone Oak; 17. Albert McCall, Jr.;; 18. Wally Beaty, Terrell; 19. Dylan Ramey;; 20. Steve Graham, Lewisville.

B-Main -- 1. Eric Luttrell;; 2. J.V. Flores, Irving; 3. Bubba Jordan, Red Oak; 4. Ricky Brewer, Wills Point; 5. Kenneth Reid, Mesquite; 6. Merisa Rose, Melissa; 7. Frank Rose, Melissa.

Heat 1 -- 1. Dylan Ramey;; 2. Tom Lorenz, Mesquite; 3. Seth McMackin, Lone Oak; 4. Wally Beaty, Terrell; 5. Albert McCall, Jr.;; 6. David Jones, Sunnyvale; 7. J.V. Flores, Irving; 8. Ricky Brewer, Wills Point.

Heat 2 -- 1. Randy Kirkland, Mesquite; 2. Bo Day, Caddo Mills; 3. Ronnie Sigman, Kaufman; 4. Bryan Bolden, Quinlan; 5. Steve Graham, Lewisville; 6. Eric Luttrell;; 7. Bubba Jordan, Red Oak; 8. Frank Rose, Melissa.

Heat 3 -- 1. Rick Murray, Rowlett; 2. Jason Bolden, Quinlan; 3. Chris Tarrant, Rockwall; 4. Tim Henderson, Irving; 5. Brad Zimmerman, Terrell; 6. Kenneth Reid, Mesquite; 7. Merisa Rose, Melissa.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...