Jump to content

Kennedale Spwy. Park results 6/25/11


Recommended Posts

IMCA Hobby Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 2. John Villars, Burleson, Texas; 3. Jeremy Montgomery, Burleson, Texas; 4. Brandon Taylor, Granbury, Texas; 5. Jon Grindstaff, Venus, Texas; 6. Jackie Dooley, Joshua, Texas; 7. Allen Montgomery, Fort Worth, Texas; 8. Joey Skinner, Burleson, Texas; 9. Jeff Mueller, Cedar Hill, Texas; 10. Todd Hefner, Aledo, Texas; 11. Jason Bybee, Fort Worth, Texas; 12. Jonathan Renfro, Bedford, Texas; 13. Chris Grusendorf, Moody, Texas; 14. Heather King, Midlothian, Texas.

 

Heat 01 -- 1. Jeremy Montgomery, Burleson, Texas; 2. Jason Bybee, Fort Worth, Texas; 3. John Villars, Burleson, Texas; 4. Todd Hefner, Aledo, Texas; 5. Brandon Taylor, Granbury, Texas; 6. Heather King, Midlothian, Texas; 7. Jonathan Renfro, Bedford, Texas.

 

Heat 02 -- 1. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 2. Chris Grusendorf, Moody, Texas; 3. Joey Skinner, Burleson, Texas; 4. Jon Grindstaff, Venus, Texas; 5. Allen Montgomery, Fort Worth, Texas; 6. Jeff Mueller, Cedar Hill, Texas; 7. Jackie Dooley, Joshua, Texas.

 

Junior Mini-Stocks

 

A-Main 01 -- 1. John Freeman, Runaway Bay, Texas; 2. Austin Carter;; 3. Calton Pritchett, Forney, Texas.

 

Heat 01 -- 1. John Freeman, Runaway Bay, Texas; 2. Austin Carter;; 3. Calton Pritchett, Forney, Texas.

 

IMCA Modifieds

 

A-Main 01 -- 1. Keith White, Academy, Texas; 2. Matt Martin, Alvarado, Texas; 3. Danny Rodgers, Waxahachie, Texas; 4. Damon Hammond, Burleson, Texas; 5. Richard Brown, Jr, Dallas, Texas; 6. Jacob Pirkle, Venus, Texas; 7. Jay Bransom;; 8. Glen Hibbard, Mansfield, Texas; 9. Brent McDowell, Red Oak, Texas; 10. Justin Sternberg, Fort Worth, Texas; 11. Jason Ilich, Joshua, Texas; 12. Mike Miles, Keller, Texas; 13. Brandon Stewart, Academy, Texas; 14. Chad Melton, Springtown, Texas; 15. Robert McKinney, Alvarado, Texas; 16. Erik Miles, Azle, Texas; 17. Craig Petty, Midlothian, Texas; 18. Jerry Robinson, Godley, Texas.

 

Heat 01 -- 1. Keith White, Academy, Texas; 2. Brent McDowell, Red Oak, Texas; 3. Craig Petty, Midlothian, Texas; 4.

 

Richard Brown, Jr, Dallas, Texas; 5. Mike Miles, Keller, Texas; 6. Erik Miles, Azle, Texas.

 

Heat 02 -- 1. Robert McKinney, Alvarado, Texas; 2. Jason Ilich, Joshua, Texas; 3. Matt Martin, Alvarado, Texas; 4. Danny Rodgers, Waxahachie, Texas; 5. Chad Melton, Springtown, Texas; 6. Jacob Pirkle, Venus, Texas.

 

Heat 03 -- 1. Jay Bransom;; 2. Glen Hibbard, Mansfield, Texas; 3. Damon Hammond, Burleson, Texas; 4. Brandon Stewart, Academy, Texas; 5. Justin Sternberg, Fort Worth, Texas; 6. Jerry Robinson, Godley, Texas.

 

IMCA Southern SportMods

 

A-Main 01 -- 1. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 2. Dean Abbey, Haslet, Texas; 3. Jeff Reynolds, Joshua, Texas; 4. James McCreery, Cedar Hill, Texas; 5. Brad Shirley, Springtown, Texas; 6. Zac Sydney, Farmersville, Texas; 7. Kevin Rutherford, Flower Mound, Texas; 8. Jon White, Jr., Red Oak, Texas; 9. Tory Yant, Ennis, Texas; 10. Jeff Long;; 11. Danny Ferguson, Mansfield, Texas; 12. Kyle Nelson, Mansfield, Texas; 13. Lance Hanson, Jr, Red Oak, Texas; 14. C Matt Robbins, Weatherford, Texas; 15. Tom Earl, Jr, Haslet, Texas; 16. Devin Burgess, Stephenville, Texas; 17. Stephen Covey, Midlothian, Texas; 18. Justin Broome, Grapevine, Texas.

 

Heat 01 -- 1. Justin Broome, Grapevine, Texas; 2. Jeff Kinnaird, Mansfield, Texas; 3. Dean Abbey, Haslet, Texas; 4. Zac

 

Sydney, Farmersville, Texas; 5. Lance Hanson, Jr, Red Oak, Texas; 6. Jeff Long;.

 

Heat 02 -- 1. Devin Burgess, Stephenville, Texas; 2. Jeff Reynolds, Joshua, Texas; 3. Brad Shirley, Springtown, Texas; 4. C Matt Robbins, Weatherford, Texas; 5. Danny Ferguson, Mansfield, Texas; 6. Kyle Nelson, Mansfield, Texas.

 

Heat 03 -- 1. Kevin Rutherford, Flower Mound, Texas; 2. Tom Earl, Jr, Haslet, Texas; 3. James McCreery, Cedar Hill, Texas; 4. Jon White, Jr., Red Oak, Texas; 5. Stephen Covey, Midlothian, Texas; 6. Tory Yant, Ennis, Texas.

 

IMCA Stock Cars

 

A-Main 01 -- 1. Jay Bransom;; 2. Daniel Parker, Greenville, Texas; 3. Travis Bailey;; 4. Levi Hodges, Fort Worth, Texas; 5. Dennis Bissonnette, Stephenville, Texas; 6. Duain Pritchett, Combine, Texas; 7. Ryan Powers, Arlington, Texas; 8. Kirk

 

Martin, Aledo, Texas; 9. Keith White, Academy, Texas; 10. Jerry Morris, Lukfin, Texas; 11. John Morris, North Richland Hills, Texas; 12. Roman Garcia, Crowley, Texas; 13. Waylon Ray, Mansfield, Texas; 14. Damon Hammond, Burleson, Texas; 15. Jim Bird, Allen, Texas; 16. A J Hutton, Burleson, Texas; 17. James Potter, Pattonville, Texas.

 

Heat 01 -- 1. Travis Bailey;; 2. Keith White, Academy, Texas; 3. Daniel Parker, Greenville, Texas; 4. Levi Hodges, Fort

 

Worth, Texas; 5. Kirk Martin, Aledo, Texas; 6. Jerry Morris, Lukfin, Texas; 7. Roman Garcia, Crowley, Texas; 8. Dennis

 

Bissonnette, Stephenville, Texas; 9. A J Hutton, Burleson, Texas.

 

Heat 02 -- 1. Jay Bransom;; 2. Ryan Powers, Arlington, Texas; 3. Waylon Ray, Mansfield, Texas; 4. John Morris, North

 

Richland Hills, Texas; 5. Damon Hammond, Burleson, Texas; 6. Jim Bird, Allen, Texas; 7. Duain Pritchett, Combine, Texas; 8. James Potter, Pattonville, Texas.

 

Street Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Demetrius Carter, Alvarado, Texas; 2. Ryan Powers, Arlington, Texas; 3. Justin Lamar, Midlothian, Texas; 4. Calvin Williams, Crandall, Texas; 5. David Cook, Red Oak, Texas; 6. Bill McGee, Irving, Texas; 7. Shawn Byrd, Fort Worth, Texas; 8. Sean Wofford, Burleson, Texas; 9. Jimmy Parker, Red Oak, Texas; 10. Hunter Birmingham, Haltom City, Texas; 11. Chad Pearce, Burleson, Texas; 12. Tim Murray, Fort Worth, Texas; 13. Kirk Williams, Seagoville, Texas; 14. Kirk Acord, Mansfield, Texas; 15. Bud White, Joshua, Texas; 16. Cody Parker, Red Oak, Texas; 17. Craig Ryno, Waxachie, Texas; 18. Ron Palmer, Godley, Texas; 19. Patrick Collins, Crowley, Texas; 20. Duane Wolff, Joshua, Texas; 21. John Herring, Arlington, Texas.

 

Heat 01 -- 1. John Herring, Arlington, Texas; 2. Calvin Williams, Crandall, Texas; 3. David Cook, Red Oak, Texas; 4. Craig Ryno, Waxachie, Texas; 5. Chad Pearce, Burleson, Texas; 6. Patrick Collins, Crowley, Texas; 7. Bill McGee, Irving, Texas; 8. Jimmy Parker, Red Oak, Texas.

 

Heat 02 -- 1. Demetrius Carter, Alvarado, Texas; 2. Ryan Powers, Arlington, Texas; 3. Sean Wofford, Burleson, Texas; 4.

 

Ron Palmer, Godley, Texas; 5. Bud White, Joshua, Texas; 6. Kirk Acord, Mansfield, Texas.

 

Heat 03 -- 1. Tim Murray, Fort Worth, Texas; 2. Hunter Birmingham, Haltom City, Texas; 3. Kirk Williams, Seagoville, Texas; 4. Justin Lamar, Midlothian, Texas; 5. Cody Parker, Red Oak, Texas; 6. Shawn Byrd, Fort Worth, Texas; 7. Duane Wolff, Joshua, Texas.

 

Racesaver Sprints

 

A-Main 01 -- 1. Dustin Woods, Forney, Texas; 2. Josh Hawkins;; 3. Jeff Emerson, Weatherford, Texas; 4. Shane Clement, Bonham, Texas; 5. Craig Woods, Forney, Texas; 6. Brian Fielder, Fort Worth, Texas; 7. Chad Wilson, North Richland Hills, Texas; 8. Jason Howell, Azle, Texas; 9. Edd French, Justin, Texas; 10. Gary Kelley, Ardmore, Okla.; 11. Davis Barr, Austin, Texas; 12. Brent Mayfield, Waco, Texas; 13. Mike Hayash, Forney, Texas; 14. Ed Keaton, Midlothian, Texas; 15. Chase Doughty, Waxahachie, Texas; 16. Adam Barr, Austin, Texas; 17. Keith Sturgeon, Fort Worth, Texas.

 

Heat 01 -- 1. Shane Clement, Bonham, Texas; 2. Craig Woods, Forney, Texas; 3. Josh Hawkins;; 4. Dustin Woods, Forney, Texas; 5. Chad Wilson, North Richland Hills, Texas; 6. Davis Barr, Austin, Texas; 7. Chase Doughty, Waxahachie, Texas; 8. Ed Keaton, Midlothian, Texas.

 

Heat 02 -- 1. Edd French, Justin, Texas; 2. Jeff Emerson, Weatherford, Texas; 3. Brian Fielder, Fort Worth, Texas; 4. Gary Kelley, Ardmore, Okla.; 5. Brent Mayfield, Waco, Texas; 6. Jason Howell, Azle, Texas; 7. Mike Hayash, Forney, Texas; 8. Adam Barr, Austin, Texas.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...