Jump to content

SNMS Fall Nationals Friday results


Recommended Posts

10th Annual Mesilla Valley Transportation Fall Nationals

Southern New Mexico Speedway ~ Las Cruces, New Mexico

 

Modified Event Winners

 

(Friday, November 6th 2009)

 

Heat 1: Kellen Chadwick, Jake Boles, Michael Murphree, Zane DeVilbiss, Randy Timms, Jay Rosales, Josh Cain, Chad Ayers, Austin Adams, Ronnie Salas, Gene Weaver

 

Heat 2: Mike Marlar, Jon Tesch, Fito Gallardo, Max Sadler, Tristan Sikes, Jason Noll, Terry Belcher Jr., Chris Sims, Jack Sullivan, Steve Sutton, Jason Hughes

 

Heat 3: Kelly Shryock, Jeremy Payne, Tyson Franks, Michael Robertson, Tim Donlinger, Monte Bolton, Nathan Bichsel, Jeff Thomas, Peyton Taylor, Jeff Taylor, Richie Davis

 

Heat 4: Jacob Gallardo, Chris McCurty Jr., Nick O’Neal, John Carney II, Troy Cooke, JJ Harpole, Johnny Fennewald, Curt Barnett, Levi Roberts, Dennis Gates, Sherman Barnett

 

Heat 5: Christy Georges, Darrell Nelson, Jimmy Ray, Tom Georges, Morgan Bagley, Billy Jack Brutchin, Tim Mecl, Denny Schwartz, Steve Jones, Patrick Carney, Terry Tipton

 

Heat 6: Bumper Jones, Steve Holzkamper, Paddy Rush, Butch Reid Jr., Steve Miller, Robert Adams, Bobby Sikes Jr., Joe Carr, Mark Stewart, Martin Robinson

 

Heat 7: Alan Sharpensteen, Rick Gallardo, Shawn Dutcher, Clint Miller, Randy Reeser, Frank Dutton, Nick Hererra, Robbie Chiles, Wayne Brooks, Rick Lovelady

 

Heat 8: Johnny Scott, Bob Sikes, Dickie Gorham, Terry Phillips, Neal Debord, Ricky Thornton Jr., Matt Newkirk, Kelly Gorham, James Flemming, Josh Reisch

 

Heat 9: Stormy Scott, Bryan Rowland, Ron Jones, Chris Dawson, Garrett Durrett, Derek Ramirez, Roy Don Mason, Greg Jenkins, Joe Lackey, Mike Hansen

 

Heat 10: Rodney Sanders, Eric Turner, Mark Dotson, Philip Houston, Holly Jones, Jack Kokot, Norman Uptain Jr., Royal Jones, Grant Junghans, Randy Hesston

 

C-Main 1: Timms, Ramirez, Fennewald, Thornton Jr., Hansen, Debord, Uptain Jr., Mecl, A. Adams, Thomas, Gates, Roberts, DeVilbiss, Dawson, Brooks, Carr, Noll, Jenkins, P. Carney, Hughes, Davis

 

C-Main 2: Donlinger, R. Adams, Bolton, Robertson, R. Jones, Ayers, Kokot, Sullivan, C. Barnett, Cain, S. Jones, Robinson, Sikes Jr., Salas, Chiles, Flemming, Heston, Newkirk, Harpole, S. Barnett, J. Taylor

 

C-Main 3: Rosales, T. Sikes, Mason, Bichsel, Junghans, Sims, Reeser, K. Gorham, Reisch, Tipton, Schwartz, Stewart, Hererra, Brutchin, Lackey, Dutton, Sutton, Belcher Jr., Weaver, P. Taylor, Lovelady

 

B-Main 1: S. Scott, Tesch, Sharpensteen, Ray, Dotson, Fennewald, Turner, Franks, Timms, Bagley, Robertson, Rosales, Mason, J. Carney, Ayers, Reid Jr., McCurty Jr., C. Miller, Sadler, Junghans, Hansen, Durrett, Adams, O’Neal

 

B-Main 2: Phillips, B. Jones, Murphree, Ron Jones, Boles, B. Sikes, Miller, D. Gorham, T. Georges, Houston, Royal Jones, Ramirez, Rowland, H. Jones, Thornton Jr., Bichsel, Donlinger, T. Sikes, Rush, Sims, Cooke, Debord, Dutcher, Bolton

 

A-Main: Jeremy Payne, Johnny Scott, Rodney Sanders, Darrell Nelson, Kelly Shryock, Terry Phillips, Jon Tesch, Steve Holzkamper, Mike Marlar, Bumper Jones, Stormy Scott, Jacob Gallardo, Jimmy Ray, Fito Gallardo, Christy Georges, Eric Turner, Johnny Fennewald, Mark Dotson, Alan Sharpensteen, Michael Murphree, Steve Miller, Bob Sikes, Rick Gallardo, Jake Boles, Ron Jones, Kellen Chadwick (Top 5 to Sunday’s A-main)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...