Jump to content

Texans at the Super Nationals


rebelracewriter

Recommended Posts

Heat 01 -- 1. Jay Noteboom, Hinton; 2. Troy Cordes, Raymond; 3. Bob Moore, Sioux City; 4. Jeremie Hedrick, Perry; 5. Adam Johnson, Independence; 6. Brad Boyer, Monument, Colo.; 7. Wade Cross, Phillips, Neb.; 8. John McClure, Clarksville, Mich.; 9. Craig Carlson, Madrid.

 

Heat 02 -- 1. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 2. Scott Olson, Blairsburg; 3. Skeeter Paris, Boone; 4. Jerry Wilinski, Seymour, Wis; 5. Darren Huntley, Ogden; 6. Chad Porter, Madison Lake, Minn.; 7. Lyle Shepard, Manhattan, Kan.; 8. Jim Mathieson, Sioux City; 9. Joren Boyce, Minot, N.D..

 

Heat 03 -- 1. Michael Albertsen, Audubon; 2. Brandon Hagan, Mc Cook, Neb.; 3. Dennis Pittman, Jamacia; 4. Jason Noll, El Mirage, Ariz.; 5. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 6. Tom Eiklor, Barton, N.Y.; 7. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 8. Tim Czarneski, Denmark, Wis; 9. Brent Schlake, Blue Springs, Neb..

 

Heat 04 -- 1. Jeremy Mills, Garner; 2. Cale Sponsler, Grimes; 3. Eric VanIten, Greenbay, Wis; 4. Keith Lewandowski, McLouth, Kan.; 5. Joe College, Earlham; 6. Eric Dailey, Armstrong; 7. Adam Larson, Ames; 8. Brandon Savage, Keokuk; 9. Jimmy Gustin, Marshalltown.

 

Heat 05 -- 1. William Gould, Broken Bow, Okla.; 2. Ryan Ruter, Kanawha; 3. Jason Schneiders, Sioux City; 4. Dan Nelson, Beatrice, Neb.; 5. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 6. Wayne Edmondson, Jacksonville, Ark.; 7. Tim Zeman, Muscatine; 8. Mark Griffin, Canton, Pa.; 9. Jeremy Frenier, Fort Morgan, Colo..

 

Heat 06 -- 1. Russ Dickerson, Boone; 2. Bill Roberts, Burlington; 3. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 4. Kevin Stoa, Salisbury, N.C.; 5. Jason Snyder, Dunkerton; 6. Clint Wendel, Mason City; 7. Todd Wilson, Spickard, Mo.; 8. Brian Schmitt, Wall Lake; 9. Eric Mullen, Seymour, Wis.

 

Heat 07 -- 1. John Logue, Jr., Boone; 2. Justin Auringer, Waterloo; 3. Mark Gaskill, Shelton, Neb.; 4. Vern Jackson, Waterloo; 5. Lacey Tuttle, Lincoln, Neb.; 6. Sean Jerovetz, Sobieski, Wis; 7. Eric Layton, Paris, Texas; 8. Russell Huxford, Green Bay, Wis; 9. Jesse James Freelen, Paris, Texas.

 

Heat 08 -- 1. J.J. Wise, Manley; 2. Mark Noble, Blooming Prairie, Minn.; 3. Josh Gilman, Earlham; 4. Jason Estes, Winston, Mo.; 5. Ryan Marshall, Kansasville, Wis; 6. Paul Stone, Winton, Calif.; 7. Jacob Murray, Hartford; 8. Scotty Allen, Urbana, Mo.; 9. Kevin Fitzgerald, Brentwood, Calif..

 

Heat 09 -- 1. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 2. Scott Hogan, Vinton; 3. Mike Wedelstadt, Fremont, Wis; 4. Chris Elliott, Abilene, Texas; 5. Toby Steele, Beaverton, Mich.; 6. Dave Hardesty, Minneapolis, Kan.; 7. Beau Taylor, Canton, Mo.; 8. Chris Burk, Friend, Neb.; 9. T.J. Herndon, Atwood, Tenn..

 

Heat 10 -- 1. Nicholas Littlejohn, Fort Worth, Texas; 2. Jim Peeler, Milan, Mo.; 3. Jeff Nielsen, Pocahontas; 4. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 5. Brian Mullen, Seymour, Wis; 6. Darin Duffy, Hazelton; 7. Ed Thomas, Waterloo; 8. Johnny McGinnis, Hardin, Mo.; 9. Brad Weaver, Binghamton, N.Y..

Link to comment
Share on other sites

Heat 11 -- 1. Ryan Watnem, Humbolt; 2. Jim Lynch, Bloomfield; 3. Mark Dotson, Cameron, Mo.; 4. Chris Dawson, Post, Texas; 5. Andy Krieger, Burlington; 6. Garry Hall, Rochester, Minn.; 7. Steve Wetter, Plalville, Wis; 8. Rich Smith, Davenport; 9. Chris Stein, Davenport.

 

Heat 12 -- 1. Joey Schaefer, Waterloo; 2. Jerry Luloff, Indepenence; 3. Ron Pope, Mason City; 4. Mark Lueken, Albion, Neb.; 5. Andrew Timm, Mankato, Minn.; 6. Ronn Lauritzen, Jesup; 7. David Thome, Spalding, Neb.; 8. Jeff Emerson, Hobbs, N.M; 9. Brandon Rothzen, Raritan, Ill..

 

Heat 13 -- 1. Don Hagan, Jr., McCook, Neb.; 2. Dale Caswell, Central Square, N.Y.; 3. Jay Marks, Bakersfield, Calif.; 4. Jamie Johnson, Waterloo; 5. Brad Pounds, Bakersfield, Calif.; 6. Ronnie Burkhardt, Topeka, Kan.; 7. Mike Mullen, Seymour, Wis; 8. Marcus Yarie, Wausau, Wis; 9. Dennis Betzer, Central City.

 

Heat 14 -- 1. Randy Havlik, Madrid; 2. Brent Fielder, Chapman, Kan.; 3. Brian Calhoon, Beloit, Kan.; 4. Jamey Kennicutt, Gothenburg, Neb.; 5. Neal Debord, Amarillo, Texas; 6. Richard McDaniel, Edgewood, Texas; 7. David Nielsen, Courtland,

Minn.; 8. Mike Tanner, Kansas City, Mo.; 9. David Pries, Medaryville, Ind..

 

Heat 15 -- 1. Keith White, Little River, Texas; 2. Mike Weikert, Jr., Muscatine; 3. Robert Avery, Des Moines; 4. Kenny Ziegler, Junction City, Kan.; 5. Dennis Durmas, Whitewater, Colo.; 6. Paul Thorpe, New Londen, Wis; 7. Clint Schuelke, Oshkosh, Wis;

8. Jeffrey Anderson, Atlantic; 9. Adam Bolin, Waterloo.

Link to comment
Share on other sites

Heat 16 -- 1. Dillon Smith, China Spring, Texas; 2. Mike Molle, Glidden; 3. Jesse Stovall, Galena, Mo.; 4. Jay Schmidt, Tama; 5. Jeff Schroyer, Boone; 6. Marty Clark, Russell, Kan.; 7. Gabe Tucker, Carbon, Texas; 8. Scott Simatovich, State Center; 9. Leonard West, Jacksonville, Ark..

 

Heat 17 -- 1. Brad Williams, Lytton; 2. Todd Shute, Des Moines; 3. Brett Ladehoff, Marshalltown; 4. Greg Cox, Altoona; 5. Karl Rose, Merced, Calif.; 6. David Schuster, Waterville, Minn.; 7. Craig Roden, Montgomery City, Mo.; 8. Tim Ward, Mesa, Ariz.; 9. Sean Tyson, Council Bluffs.

 

Heat 18 -- 1. Johnny Saathoff, Beatrice, Neb.; 2. Mike Petersilie, Hoisington, Kan.; 3. Terry Pruitt, Dexter; 4. Jerimiah Asher, St. Joseph, Mo.; 5. Curtis Stiles Jr., Liverpool, N.Y.; 6. Larry Hall, Rochester, Minn.; 7. Colby Dixon, James Port, Mo.; 8. Trevor

Egbert, Belton, Texas; 9. Kyle Kudick, Two Rivers, Wis.

 

Heat 19 -- 1. Corey Lagroon, Salina, Kan.; 2. Gary Pesicka, Burt; 3. Randy Brown, Chowchilla, Calif.; 4. J.J. Scott, Dallas Center; 5. Tom Rawlins, Kellogg; 6. David Bouzek, Trenton, Mo.; 7. Brian Knoell, Falun, Kan.; 8. Jim Schaefer, Waterloo.

 

Heat 20 -- 1. Tim Murty, Tama; 2. Scott Mullen, Seymour, Wis; 3. Reese Coffee, Hinton; 4. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 5. Chris Bragg, Springtown, Texas; 6. Eddie Muenster, Green Bay, Wis; 7. Jerry Muenster, Green Bay, Wis; 8. Kyle Robinson, Pilot Point, Texas.

Link to comment
Share on other sites

Heat 21 -- 1. Greg Johns, Osmond, Neb.; 2. Ricky Stephan, S. Sioux City, Neb.; 3. Kevin Sternard, Sturgeon Bay, Wis; 4. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 5. Jason Schoenberger, Gorham, Kan.; 6. Doug Firgard, Hudson; 7. Jim Cooper, Ames; 8. Brian Law, Alleman.

 

Heat 22 -- 1. Richard Mueller, Jackson, Wyo.; 2. Mike Hathcock, Venus, Texas; 3. Dean Maurer, Greenleaf, Wis; 4. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 5. Julie Wedelstadt, Oconto Falls, Wis; 6. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 7. Jeff Long, Plano, Texas; 8. Michael Manson, Manchester.

 

Heat 23 -- 1. Johnathan Thimmesch, Aurora; 2. Mark Zorn, Russell, Kan.; 3. Benji LaCrosse, Green Bay, Wis; 4. Tony Olson, Cedar Rapids; 5. Jesse Dennis, Prescott; 6. Tim Stevens, Cedar Rapids; 7. Chris Abelson, Sioux City; 8. Nate Caruth, Ames.

 

Heat 24 -- 1. Brian Krall, Readlyn; 2. Nathan Landauer, Lincoln, Neb.; 3. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 4. Bill Davis, Jr., Des Moines; 5. Chase Mewhirter, Atlantic; 6. Danny Holt, Topeka, Kan.; 7. David Mayhew, Bakersfield, Calif.; 8. Lloyd Henderson, Bouton.

 

Heat 25 -- 1. Kelly Lyons, Boone; 2. Justin Sackett, Moville; 3. Brandon Blochlinger, Concordia, Kan.; 4. Randy Brands, Boyden; 5. Chad Wernette, Sheridan, Mich.; 6. Lance Borgman, Beatrice, Neb.; 7. Craig Wood, El Dorado Spr., Mo.; 8. Jason Morehouse, Evansdale.

Link to comment
Share on other sites

A-Main 01 -- 1. Jay Noteboom, Hinton; 2. Michael Albertsen, Audubon; 3. J.J. Wise, Manley; 4. Jeremy Mills, Garner; 5. Dan Ratajczak, Frog Station, Wis; 6. Nicholas Littlejohn, Fort Worth, Texas; 7. Mark Noble, Blooming Prairie, Minn.; 8. Scott Hogan, Vinton; 9. Russ Dickerson, Boone; 10. Scott Olson, Blairsburg; 11. Ryan Ruter, Kanawha; 12. William Gould, Broken Bow, Okla.; 13. Troy Cordes, Raymond; 14. Cale Sponsler, Grimes; 15. Justin Auringer, Waterloo; 16. Michael Smith, Arkport, N.Y.; 17. Brandon Hagan, Mc Cook, Neb.; 18. Bill Roberts, Burlington; 19. John Logue, Jr., Boone; 20. Jim Peeler, Milan, Mo..

 

A-Main 02 -- 1. Brad Williams, Lytton; 2. Randy Havlik, Madrid; 3. Keith White, Little River, Texas; 4. Corey Lagroon, Salina, Kan.; 5. Johnny Saathoff, Beatrice, Neb.; 6. Tim Murty, Tama; 7. Joey Schaefer, Waterloo; 8. Todd Shute, Des Moines; 9. Dillon Smith, China Spring, Texas; 10. Ryan Watnem, Humbolt; 11. Scott Mullen, Seymour, Wis; 12. Mike Weikert, Jr., Muscatine; 13. Mike Molle, Glidden; 14. Dale Caswell, Central Square, N.Y.; 15. Jerry Luloff, Indepenence; 16. Brent Fielder, Chapman, Kan.; 17. Mike Petersilie, Hoisington, Kan.; 18. Jim Lynch, Bloomfield; 19. Don Hagan, Jr., McCook, Neb.; 20. Gary Pesicka, Burt.

Link to comment
Share on other sites

B-Main 01 -- 1. Bob Moore, Sioux City; 2. Skeeter Paris, Boone; 3. Eric VanIten, Greenbay, Wis; 4. Dennis Pittman, Jamacia; 5. Jeremie Hedrick, Perry; 6. Adam Johnson, Independence; 7. Jason Noll, El Mirage, Ariz.; 8. Eric Dailey, Armstrong; 9. Jason Schneiders, Sioux City; 10. Jerry Wilinski, Seymour, Wis; 11. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 12. Brad Boyer, Monument, Colo.; 13. Travis Spaulding, Greenville, Wis; 14. Darren Huntley, Ogden; 15. Wayne Edmondson, Jacksonville, Ark.; 16. Chad Porter, Madison Lake, Minn.; 17. Keith Lewandowski, McLouth, Kan.; 18. Dan Nelson, Beatrice, Neb.; 19. Joe College, Earlham; 20. Tom Eiklor, Barton, N.Y..

 

B-Main 02 -- 1. Greg Dinsmore, Kerrville, Texas; 2. Mark Gaskill, Shelton, Neb.; 3. Josh Gilman, Earlham; 4. Mike Wedelstadt, Fremont, Wis; 5. Jeff Nielsen, Pocahontas; 6. Darin Duffy, Hazelton; 7. Kevin Stoa, Salisbury, N.C.; 8. Lacey Tuttle, Lincoln, Neb.; 9. Sean Jerovetz, Sobieski, Wis; 10. Dave Hardesty, Minneapolis, Kan.; 11. Chris Elliott, Abilene, Texas; 12. Jason Estes, Winston, Mo.; 13. Ryan Marshall, Kansasville, Wis; 14. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 15. Toby Steele, Beaverton, Mich.; 16. Brian Mullen, Seymour, Wis; 17. Vern Jackson, Waterloo; 18. Jason Snyder, Dunkerton; 19. Paul Stone, Winton, Calif.; 20. Clint Wendel, Mason City.

 

B-Main 03 -- 1. Ron Pope, Mason City; 2. Jay Marks, Bakersfield, Calif.; 3. Robert Avery, Des Moines; 4. Chris Dawson, Post, Texas; 5. Mark Dotson, Cameron, Mo.; 6. Mark Lueken, Albion, Neb.; 7. Jamie Johnson, Waterloo; 8. Dennis Durmas, Whitewater, Colo.; 9. Andy Krieger, Burlington; 10. Andrew Timm, Mankato, Minn.; 11. Richard McDaniel, Edgewood, Texas; 12. Paul Thorpe, New Londen, Wis; 13. Neal Debord, Amarillo, Texas; 14. Ronn Lauritzen, Jesup; 15. Brian Calhoon, Beloit, Kan.; 16. Kenny Ziegler, Junction City, Kan.; 17. Ronnie Burkhardt, Topeka, Kan.; 18. Brad Pounds, Bakersfield, Calif.; 19. Jamey Kennicutt, Gothenburg, Neb.; 20. Garry Hall, Rochester, Minn..

 

B-Main 04 -- 1. Jesse Stovall, Galena, Mo.; 2. Brett Ladehoff, Marshalltown; 3. Terry Pruitt, Dexter; 4. Reese Coffee, Hinton; 5. Jay Schmidt, Tama; 6. Jared Siefert, Green Bay, Wis; 7. Greg Cox, Altoona; 8. Jeff Schroyer, Boone; 9. David Schuster,

Waterville, Minn.; 10. Eddie Muenster, Green Bay, Wis; 11. Randy Brown, Chowchilla, Calif.; 12. Marty Clark, Russell, Kan.; 13. Karl Rose, Merced, Calif.; 14. David Bouzek, Trenton, Mo.; 15. Curtis Stiles Jr., Liverpool, N.Y.; 16. Jerimiah Asher, St. Joseph, Mo.; 17. J.J. Scott, Dallas Center; 18. Tom Rawlins, Kellogg; 19. Chris Bragg, Springtown, Texas; 20. Larry Hall, Rochester, Minn..

Link to comment
Share on other sites

Reb,

 

1st, thanks for doing this, I have been following it all week.

 

2nd. What does this mean? Keith White finished 3rd in an A-Main. Is he in the show?

 

2nd & 1/2. What does winning a B-Main do for Greg D.?

 

Again, thanks for keeping up on this, I have looked at it everyday. Just would like to know what it means for our guys, and if I should stay up tonight (tomorrow morning) (I am +8 hours ahead of ya'll) and try to listen to the broadcast.

 

Stay safe everyone.

 

Bill "Sarge" Masom

Link to comment
Share on other sites

B-Main 05 -- 1. Benji LaCrosse, Green Bay, Wis; 2. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 3. Brandon Blochlinger, Concordia, Kan.; 4. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 5. Kevin Sternard, Sturgeon Bay, Wis; 6. Dean Maurer, Greenleaf, Wis; 7. Jason Schoenberger, Gorham, Kan.; 8. Tony Olson, Cedar Rapids; 9. Jim Roach, Kohoka, Mo.; 10. Randy Brands, Boyden; 11. Chad Wernette, Sheridan, Mich.; 12. Chase Mewhirter, Atlantic; 13. Julie Wedelstadt, Oconto Falls, Wis; 14. Tim Stevens, Cedar Rapids; 15. Danny Holt, Topeka, Kan.; 16. Chris Derenne, Luxemburg, Wis; 17. Lance Borgman, Beatrice, Neb.; 18. Jesse Dennis, Prescott; 19. Doug Firgard, Hudson; 20. Bill Davis, Jr., Des Moines.

 

B-Main 06 -- 1. Todd Stinehart, Waseca, Minn.; 2. T. J. Stalker, Mason City; 3. RM VanPay, Denmark, Wis; 4. Rik Gropp, Lincoln, Neb.; 5. Jeff Feaster, Dakota City; 6. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 7. Jay Foster, Phoenix, Ariz.; 8. Travis Engeman, Fairmount, Minn.; 9. J.J. Courcy, Mexico, N.Y.; 10. John Ahlers, Bettendorf; 11. Les (Bo) Lundquist, Sioux City; 12. Mike McCarthy, Round Rock, Texas; 13. Ronnie Plog Jr, Green Bay, Wis; 14. Donald Alvord, Locke, N.Y.; 15. Shane DeMey, Dennison; 16. Chase Ruble, Hotchkiss, Colo.; 17. Owen Puckett, Artesia, N.M; 18. Jay Matthias, De Pere, Wis; 19. Justin O'Brien, Volga; 20. Mike Knapp, New London, Wis.

Link to comment
Share on other sites

2 & 1/2??????? :lol: Is that like 1, 2, C????

 

Ok, Ill try to recall all this.......Top 2 from each of the 3 "A's" from each of the 3 nights goes to the big show Saturday

 

So no, Keith missed it by one position......

 

Winning the "B" helps Greg in points for the LCQ's Saturday that start straight up by points accumulated over the past three days/nights......Each position has a points value.....So right now 18 cars are qualified....Not sure the number of LCQ's(varies with total car count) as does the number taken from each to fill the field....

 

Does that make it as clear as mud yet? LMAO

 

Good to hear from ya man......REALLY!!!....How much rain did your wife/kids get today.....I went through a real turd floater in Harker Heights on my way to Ft. Worth to return something(long story---but you know my luck with women lately) :huh::o Salado/Jarrell had 7-13"..... I-35 was shut down!!!

Link to comment
Share on other sites

A-Main 03 -- 1. Kelly Lyons, Boone; 2. Mark Elliott, Webster City; 3. Dylan Smith, Osceola, Neb.; 4. Johnathan Thimmesch, Aurora; 5. Justin Sackett, Moville; 6. Jay Goosmann, Merrill; 7. Brian Krall, Readlyn; 8. Brandon Carley, Farmington, N.M; 9. Tony Schultz, North Platte, Neb.; 10. Ricky Stephan, S. Sioux City, Neb.; 11. Brian Efkamp, Ankeny; 12. Steven Glenn, Hamilton, Mo.; 13. Clint Hatlestad, Glencoe, Minn.; 14. Richard Mueller, Jackson, Wyo.; 15. Nathan Landauer, Lincoln, Neb.; 16. Max Corporon, Marion; 17. Mike Hathcock, Venus, Texas; 18. Mark Zorn, Russell, Kan.; 19. Greg Johns, Osmond, Neb.; 20. Jonah Chinn, Sioux City.

Link to comment
Share on other sites

Heat 26 -- 1. Mark Elliott, Webster City; 2. Tony Schultz, North Platte, Neb.; 3. T. J. Stalker, Mason City; 4. Jay Matthias, De Pere, Wis; 5. Ronnie Plog Jr, Green Bay, Wis; 6. Donald Alvord, Locke, N.Y.; 7. Larry Grafton, Des Moines; 8. Andrew Snyder, Dundkerton.

 

Heat 27 -- 1. Dylan Smith, Osceola, Neb.; 2. Max Corporon, Marion; 3. Todd Stinehart, Waseca, Minn.; 4. Jeff Feaster, Dakota City; 5. John Ahlers, Bettendorf; 6. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 7. Chad Estes, Troy, Texas; 8. Denny Johnson, Council

Bluffs.

 

Heat 28 -- 1. Jay Goosmann, Merrill; 2. Brandon Carley, Farmington, N.M; 3. RM VanPay, Denmark, Wis; 4. Justin O'Brien, Volga; 5. Mike McCarthy, Round Rock, Texas; 6. Mike Knapp, New London, Wis; 7. Marriott Hunter, Brookfield, Mo.; 8. Alison

Quick, Redding.

 

Heat 29 -- 1. Clint Hatlestad, Glencoe, Minn.; 2. Jonah Chinn, Sioux City; 3. Rik Gropp, Lincoln, Neb.; 4. J.J. Courcy, Mexico, N.Y.; 5. Travis Engeman, Fairmount, Minn.; 6. Shane DeMey, Dennison; 7. Clay Daly, Winton, Calif.; 8. Jesse Cowles, Council Bluffs.

 

Heat 30 -- 1. Steven Glenn, Hamilton, Mo.; 2. Brian Efkamp, Ankeny; 3. Jay Foster, Phoenix, Ariz.; 4. Les (Bo) Lundquist, Sioux City; 5. Owen Puckett, Artesia, N.M; 6. Chase Ruble, Hotchkiss, Colo.; 7. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 8. Ryan McDaniel, Olivehurst, Calif..

Link to comment
Share on other sites

IMCA Modified All Stars

 

A-Main 01 -- 1. Kevin Stoa, Salisbury, N.C.; 2. Jeff Taylor, Jonesboro, Ark.; 3. Chris Bragg, Springtown, Texas; 4. Dale Caswell, Central Square, N.Y.; 5. Brian Mullen, Seymour, Wis; 6. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 7. Tim Ward, Mesa, Ariz.; 8. Gabe Tucker, Carbon, Texas; 9. Jay Noteboom, Hinton; 10. David Murray, Oberlin, Kan..

Link to comment
Share on other sites

No Eddie, No Texas guys in the Mods yet....The only Texan so far in either class is Chad Estes in I-Stock.

 

Candace is supposed to text me with some of Texas guys starting spots in the LCQ's....Greg and couple others should start close enough to the front to have a chance anyway.....If I recall correctly(LMAO :unsure: ) the only one the past few years to make the big "A", was Scotty Brown. Just like the TWDTC @ TMS, it's not an easy field to make with all the talent from coast to coast, border to border!!!

 

Wayne....Ya think? :lol: If I'm not mistaken a couple of those are even Boone Spwy. regulars too.

Link to comment
Share on other sites

Aaron, I don't think I've seen anything with total car count from Bill Martin yet....but I might have missed it.

 

From glancing through the results the Mod count is down some, SportMods up, I-Stock, Hobby and Late Model about the norm, Sprints down(but there's really no IMCA Sprints left except in Minn/Dakota)

 

I'm sure the economy has a lot to do with the numbers......plus I think there have been some USMTS "Hunt for the Championship" races against it.....Which is why Shryock, and probably some others, aren't there

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt


×
×
  • Create New...