Jump to content

Grayson County Speedway Results, 10/27/07


Recommended Posts

FOR IMMEDIATE RELEASE

Contact: Andy Faber

Phone: 9038218171

safaber@texoma.net

Grayson County Speedway

37 Busby Lane, Bells, TX 75414

903-892-3157

www.graysoncountyspeedway.net

 

10/27/2007 - Grayson County Speedway Results

 

Hot Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Dusty Parks, Pottsboro; 2. John Henry, Bonham; 3. Rusty Belcher, Sherman; 4. Gene Crowder, Collinsville; 5. Clint Thomas, Pottsboro; 6. Michael Pyle, Bells; 7. Chris Rains, Myra; 8. Matt Roland, Sherman; 9. Johnathan Simpson, Whitewright; 10. Shawn StClair, Bells; 11. Jerry Smith, Durant, Okla.; 12. Tad DeFrange, Denison; 13. Cary McDade, Sulpher Springs; 14. Dennis Rogers, Sherman; 15. Robbie Harris, Denison; 16. Ed Marquez, Sherman; 17. Rusty Cartwright, Valleyview; 18. Shelby Williams, Dodd City; 19. William Wilson, Sherman; 20. Shawn Marquez, Sherman; 21. Jason Gattis, Pottsboro; 22. Isaac Flowers, Tom Bean; 23. Josh Purser;; 24. David Price, Ector; 25. Rodney Thomas, Denison.

 

Heat 01 -- 1. Rusty Belcher, Sherman; 2. John Henry, Bonham; 3. Shawn Marquez, Sherman; 4. Matt Roland, Sherman; 5. Josh Purser;; 6. Jerry Smith, Durant, Okla.; 7. Tad DeFrange, Denison; 8. Johnathan Simpson, Whitewright; 9. Ed Marquez, Sherman; 10. Jason Gattis, Pottsboro.

 

Heat 02 -- 1. Shelby Williams, Dodd City; 2. Cary McDade, Sulpher Springs; 3. Gene Crowder, Collinsville; 4. Chris Rains, Myra; 5. Rusty Cartwright, Valleyview; 6. Clint Thomas, Pottsboro; 7. Robbie Harris, Denison; 8. William Wilson, Sherman; 9. Michael Pyle, Bells.

 

Junior Mini-Stocks

 

A-Main 01 -- 1. Mitchell Clement, Bonham; 2. Chance Whitworth, Tom Bean; 3. Tyler Plum, Van Alstyne; 4. Shelby Saunders, Denison; 5. Brandon Ruffin;; 6. Trevor Raney, Denison; 7. Bradley Dudley, Tom Bean; 8. Ethan Smith, Durant, Okla..

 

Heat 01 -- 1. Mitchell Clement, Bonham; 2. Chance Whitworth, Tom Bean; 3. Brandon Ruffin;; 4. Shelby Saunders, Denison.

 

IMCA Modifieds

 

A-Main 01 -- 1. Keith McCullough, Sherman; 2. Robbie Daniels, Princeton; 3. Marty Stanford, Frisco; 4. Shawn Stephenson, Howe; 5. Rodney Stanford, Frisco; 6. Donovan Waw, Sherman; 7. Jeramie Cox, Sherman; 8. David Smith, Anna; 9. Jay Wells, Whitesboro; 10. Cary Bartoo, Trenton; 11. Mark Dodge;; 12. Ronald Hessel, Anna; 13. Jason Bartoo, Mc Kinney; 14. Roy Capps, Princenton; 15. Donald Hopkins, Ector; 16. Rodney White, Ector; 17. Don Wells, Whitesboro; 18. Andrew Smith, Mc Kinney; 19. Chris Capps, Trenton; 20. Danny Burns, Jr., Whitesboro; 21. Brandon Watson, Denison; 22. Jeff White, Ector; 23. Tim Clonch, Quinlan; 24. Mike Dillard, Allen.

 

B-Main 01 -- 1. Chris Capps, Trenton; 2. Tim Clonch, Quinlan; 3. Donovan Waw, Sherman; 4. Jeramie Cox, Sherman; 5. Jay Wells, Whitesboro; 6. Donald Hopkins, Ector; 7. Mark Dodge;; 8. Jason Bartoo, Mc Kinney; 9. Ronald Hessel, Anna; 10. Jeff Emerson, Sherman; 11. Randy Tucker, Bells; 12. Nathan Long, Sherman; 13. Nathan Tillett, Van Alstyne; 14. Richard Griffin, Anna.

 

B-Main 02 -- 1. Rodney Stanford, Frisco; 2. Shawn Stephenson, Howe; 3. Roy Capps, Princenton; 4. Marty Stanford, Frisco; 5. Jeff White, Ector; 6. Rodney White, Ector; 7. Cary Bartoo, Trenton; 8. Danny Burns, Jr., Whitesboro; 9. Don Wells, Whitesboro; 10. Shane Marquez, Sherman; 11. Danny Burns Sr., Whitesboro; 12. Scott Wells, Sulphur Springs; 13. Mark Marr, Van Alstyne; 14. Anthony O'Hanlon, Sherman.

 

Heat 01 -- 1. Richard Griffin, Anna; 2. Jeff Emerson, Sherman; 3. Rodney Stanford, Frisco; 4. Shawn Stephenson, Howe; 5. Ronald Hessel, Anna; 6. Scott Wells, Sulphur Springs; 7. Mark Dodge;; 8. Don Wells, Whitesboro; 9. Jay Wells, Whitesboro; 10. Anthony O'Hanlon, Sherman.

 

Heat 02 -- 1. Roy Capps, Princenton; 2. Marty Stanford, Frisco; 3. Randy Tucker, Bells; 4. Donald Hopkins, Ector; 5. Danny Burns, Jr., Whitesboro; 6. Donovan Waw, Sherman; 7. Shane Marquez, Sherman; 8. Nathan Tillett, Van Alstyne; 9. Cary Bartoo, Trenton.

 

Heat 03 -- 1. Nathan Long, Sherman; 2. Tim Clonch, Quinlan; 3. Rodney White, Ector; 4. Jeff White, Ector; 5. Chris Capps, Trenton; 6. Mark Marr, Van Alstyne; 7. Jason Bartoo, Mc Kinney; 8. Danny Burns Sr., Whitesboro; 9. Jeramie Cox, Sherman.

 

IMCA Southern SportMods

 

A-Main 01 -- 1. Jeff Emerson, Sherman; 2. Tim Clonch, Quinlan; 3. Donnie Hix, Sadler; 4. Chad Cox, Leonard; 5. Brian Parks, Frisco; 6. Matt Winnett, Colbert, Okla.; 7. Jason Bolden;; 8. Jeremy Henry, Sherman; 9. Rodney White, Ector; 10. Floyd Lewis, Van Alstyne; 11. Brian Short;; 12. Mike Nabors, Kemp; 13. James Craig, Denison; 14. Keith Nottingham, Sherman; 15. Tony Ross;; 16. Rusty Holland, Paris; 17. David Price, Ector; 18. Jason Hartline, Ivanhoe; 19. Michael Daniels, Rowlett; 20. Don Tomlinson, Sherman; 21. Sean Wells;; 22. James Bardin;; 23. Anthony O'Hanlon, Sherman.

 

Heat 01 -- 1. Jeremy Henry, Sherman; 2. Jason Bolden;; 3. Jason Hartline, Ivanhoe; 4. Rodney White, Ector; 5. Rusty Holland, Paris; 6. Keith Nottingham, Sherman; 7. Brian Short;; 8. Sean Wells;; 9. James Bardin;.

 

Heat 02 -- 1. Matt Winnett, Colbert, Okla.; 2. Tony Ross;; 3. David Price, Ector; 4. Brian Parks, Frisco; 5. Mike Nabors, Kemp; 6. Floyd Lewis, Van Alstyne; 7. James Craig, Denison; 8. Michael Daniels, Rowlett.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...