Jump to content

Pro Cuts TWDTC @ TMS Dirt Track Sat. Live Updates


rebelracewriter

Recommended Posts

Modified 30 lap A-main

1. 1v Johnny Virden

2. 7D Heath Davenport

3. 88 Chad Wheeler

4. 88xxx Clyde Dunn

5. 34 Jason Ingalls

6. 88x Tim Clonch

7. 99t Eric Turner

8. 5a Wes Armstrong

9. 27s Greg Skaggs

10. 4g Gary Clark

11. 19 Jamie Burford

12. 10w George White

13. 5 Sean Jones

14. 05 Michael Robertson

15. 21 Chris Browqn

16. 125 Scott Green

17. 727 Glen Hibbard

18. 101 Chris Henigan

19. 701 Henry Witt jr

20 115 Nathan Mayes

21. 87 Billy Melton

22. 31j Jeremy Rasmussen

23. 1x Howard Willis

24. 15 Larry Campbell

 

 

Modified heat winners

1. 60 William Gould, Broken Bow, Ok.

2. 31j Jeremy Rasmussen, Bentonville, Ark.

3. 21 Chris Brown, Cleveland, Tx.

4. 7D Heath Davenport, Yedville, Ark.

5. 125 Scott Green, Durby Kan.

6. 34 Jason Ingalls, Longview, Tx.

7. 10W George White, Ft Worth, Tx.

8. 87 Billy Melton, Longview, Tx.

9. 15 Larry Campbell, Van Buren, Ark.

10. 88 Chad Wheeler, Muskogee, Ok.

11. 727 Glen Hibbard, Euless, Tx.

12. 101 Chris Henigan, Marshall, Tx.

13. 05 Michael Robertson, Minden, La.

14. 33R Mike Roach, Woodard, Ok.

15. 1* Casey Jordan, Grand Saline, Tx.

16. 222 Ronnie Neal, Whitehouse, Tx.

17. 41 Monte Bolton, Lubbock, Tx.

18. 117p Brendan Poole, Woodland, Tx.

19. 176 Morgan Bagley, Alvarado, Tx.

20. 3B Brad Worley, Houston Tx.

 

Modified C-qualifier #1(top 4 to B-qualifier)

1. 571 Blaine Shives, McKinney, Tx.

2. c8 Timothy Culp, Monroe, La.

3. 01x Billy Robinson, Shreveport, La.

4. 14 Jeff Turner, Seagoville, Tx.

 

C-qualifier #2

1. 98K John Allen, Chanute, Kan.

2. 69 Derick Grigsby, Marshall, Tx.

3. 2T Tristan Dycus, Carrolton, Tx.

4. 27 Derek Knowles, Humble, Tx.

 

B-qualifier(Top 8 to back of A-qualifier)

1. 5H Steve Holzkamper, Gentry, Ark.

2. 5t Randy Timms, Wheatland, Tx.

3. 117 Jason Teague, Tahlequah, Ok.

4. 98 John Allen, Chanute, Kan.

5. 16 Dennie Gieber, Dwight, Kan.

6. 2 Paul White, Temple, Tx.

7. 341 Mickey Lassiter, Piedmont, Ok.

8. 86 Brian Franz, Holstead, Kan.

 

A-qualifier(top 12 to A-main)

1. 31j Jeremy Rasmussen, Bentonville, Ark.

2. 7D Heath Davenport, Yedville, Ark.

3. 88 Chad Wheeler, Muskogee, Ok.

4. 34 Justin Ingalls, Longview, Tx.

5. 15 Larry Campbell, Van Buren, Ark.

6. 21 Chris Brown, Cleveland, Tx.

7. 87 Billy Melton, Longview, Tx.

8. 05 Michael Robertson, Minden, La.

9. 727 Glen Hibbard, Euless, Tx.

10. 10w George White, Ft Worth, Tx.

11. 125 Scott Green, Durby, Ark.

12. 101 Chris Henigan, Marshall, Tx.

 

 

SUPR 40 Late Model A-main

1. 2 John Anderson

2. 71a Allen Tippen

3. 88w Wendall Wallace

4. 8c Keith Craft

5. 5 Jon Mitchell

6. 07 Kelly Boen

7. 93 Ray Moore

8. 99 Ken Schrader

9. 88R Ronnie Warman

10. 23 Howard Willis

11. c28 Kenny Merchant

12. 6x Rob Litton

13. 9R Charles Randolph

14. R25 Ryan Plaisance

15. 92 Delbert Smith

16. 75 Patrik Daniel

17. 12m Billy Melton

18. 11c Jeff Chandler

19. 4x Brock Williams

20. 12D Scott Drake

21. 21 Lee Davis

22. 91b Shawn Brassfield

 

SUPR Late Model heats(top three finishers)

1. 5 Jon Mitchell, c28 Kenny Merchant, 88R Ronnie Warman

2. 2 John Anderson, 4x Brock Williams, 11c Jeff Chandler

3. 91b Shawn Brassfield, 8c Keith Craft, 92 Delbert Smith ** Kelly Boen had big lead and was taken out by lap car**

4. 88 Wendall Wallace, 23 Howard Willis, 9R Charles Randolph

5. 71 Allen Tippen, 12 Billy Melton, 12I Jason Ingalls

6. 93 Ray Moore jr, 12D Scott Drake, 91 Donald Watson

 

SUPR Last Chance #1(top 2 to A-main)

1. 07 Kelly Boen, Henderson, Colo.

2. 99 Ken Schrader, Fenton, Mo.

 

Last Chance #2

1. 6x Rob Litton, Alexandria,La.

2. 75 Patrik Daniel, Wills Point, Tx.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt


×
×
  • Create New...