Jump to content

IMCA Supernationals Stock Car results 9/6/06


rebelracewriter

Recommended Posts

IMCA Stock Cars [ back to top ]

 

Last Chance Heat 01 -- 1. Jeff Mueller, New London; 2. Tyler Hahn, Stockton, Kan.; 3. Brad Benson II, Lewisville, Texas; 4. Steve Meyer, Grundy Center; 5. Shaun Bruns, Danube, Minn.; 6. Shawn Hoskins, Marshalltown; 7. Amanda Baum, Sioux City; 8. Mike Miller, Ankeny; 9. Jason Day, Stuart; 10. Charlie Proctor, Boone; 11. Bryan Trogdon, Bouton; 12. Dave Plowman, Gretna, Neb.; 13. Jared Dirks, Belmond.

 

Last Chance Heat 02 -- 1. Charley Brown, Maxwell, Neb.; 2. Randy Casner, Milo; 3. Jerry Coopman, Mankato, Minn.; 4. Randy Killen, Des Moines; 5. Eric Brown, Boone; 6. Brian Bruechert, Kewaunee, Wis; 7. Bryan Lariviere, Wichita, Kan.; 8. John Pletcher, Britt; 9. Alex Reed, Royse City, Texas; 10. Kenneth Timmons, East Tawakoni, Texas; 11. Jeff Sustaire, Emory, Texas; 12. Clayton Deppe, Kellogg; 13. Larry Silbaugh, Jefferson.

 

Last Chance Heat 03 -- 1. Josh Daniels, Des Moines; 2. Curt Ganoe, Stuart; 3. Dan Mackenthun, Hamburg, Minn.; 4. Todd Mabbitt, Pierre, S.D.; 5. Ryan Leeman, Roland; 6. Jason York, Boone; 7. Roger Verdoorn, Sibley; 8. Jeremy Gettler, Adair; 9. Andy Bryant, Clemons; 10. Stefan Sybesma, Sanborn; 11. Scott Sturm, Templeton; 12. Sid Mosher, Sioux City.

 

Last Chance Heat 04 -- 1. Keith Knop, Avoca; 2. Jason Czarapata, Pulaski, Wis; 3. Gene Stigall, Winston, Mo.; 4. Dustin Vis, Le Grande; 5. Lance Borgman, Beatrice, Neb.; 6. Pat Davister, Luxemburg, Wis; 7. Todd Polster, Baileys Harbor, Wis; 8. Chad Schroeder, Henderson, Minn.; 9. Matthew Schwandt, Janesville, Minn.; 10. Terry Cornelison, Boone; 11. Dallas Morin, Cedar Rapids; 12. Josh Filmer, Lake City.

 

Last Chance Heat 05 -- 1. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 2. Eugene Gregorich, Kewaunee, Wis; 3. Rodney Richards, Madrid; 4. Chris Webb, Story City; 5. Zach Schultz, North Platte, Neb.; 6. Shawn Anderson, Haverhill; 7. Troy Attwood, Blue Hill, Kan.; 8. Chip Kohl, Marion; 9. Eric Malfroid, Luxemburg, Wis; 10. Roland Thomas, Mesa, Colo.; 11. Don Vis, Marshalltown; 12. Les Lundquist, Sioux City.

 

Last Chance Heat 06 -- 1. Charlie Kroll, Forestville, Wis; 2. Jeff Turner, Combine, Texas; 3. Kevin Lamberies, Shawnee, Wis; 4. Curt Van Beek, Sioux Center; 5. Ben Kroll, New Franken, Wis; 6. Jake Ludeking, Decorah; 7. Scott Mineant, Cumming; 8. Dave Atcher, Marshalltown; 9. Jason Davis, Norton, Kan.; 10. Joseph Voss, Belle Plaine, Minn.; 11. Chris Lange, Appleton, Wis; 12. Jason Murray, Hartford.

 

Last Chance Heat 07 -- 1. Max Hoffer, Sioux City; 2. Brad Scheibel, Essig, Minn.; 3. Jason Rogers, Selden, Kan.; 4. Mel Elsberry, Orange City; 5. Kevin Rose, Waterloo; 6. Chad Palmer, Renwick; 7. Randy Andreasen, Lytton; 8. Kevin Godwin, Earlham; 9. Mike Todd, Altoona; 10. Joe Luethje, Zearing; 11. Paul Zimmerman, Grinnell; 12. Jeremy Olson, Mapleton, Minn..

 

Last Chance Heat 08 -- 1. Terry (Scooter) Dulin, Cedar Rapids; 2. Kyle Frederick, Gillett, Wis; 3. Brent Uecker, Hutchinson, Minn.; 4. Matt Hidlebaugh, Grimes; 5. Bill Reetz, Carroll; 6. Larry Crocheck, Boone; 7. Steve Jackson, Des Moines; 8. Toby Miller, Boyd, Texas; 9. Jason Smidt, Minden, Neb.; 10. Tom Suess, New Ulm, Minn.; 11. Shane Manson, Manchester; 12. Mitch Dowhower, Homer, Neb..

 

Last Chance Heat 09 -- 1. Robert Stofer, Jefferson; 2. Ryan Rose, Boone; 3. Jeff Senne, Fairmont, Minn.; 4. Charles Brewer, Winters, Texas; 5. Ryan Webb, Denison; 6. Russ Byriel, Ankeny; 7. Norman Chesmore, Rowley; 8. Travis Storm, Stratford; 9. Bob Aspenleiter, North Platte, Neb.; 10. Rod Staats, Columbus Junction; 11. Josh Hudson, Kensington, Kan.; 12. Lonnie Hodges, Boone.

 

Last Chance Heat 10 -- 1. Jay Schmidt, Tama; 2. Chris Ullrich, Kiron; 3. Jeff Segebart, Westside; 4. Cory Bushnell, Madrid; 5. Rick Mees, Eagle Lake, Minn.; 6. Kary Larson, Crosby, N.D.; 7. Holly Williams, Allen, Texas; 8. Mike Mauer, Cedar Falls; 9. Kevin Charles, Green Bay, Wis; 10. Cory Struckhoff, Kensington, Kan.; 11. Shawn Wagner, Seymour, Wis; 12. Eric Stanton, Hartford.

 

Last Chance Heat 11 -- 1. Rick Brown, Kellogg; 2. Dave Davister, Luxemburg, Wis; 3. Kevin Opheim, Mason City; 4. Shawn Havel, Algoma, Wis; 5. David Bouche, Algoma, Wis; 6. Matt Guillaume, Council Rocks; 7. Larry Karcz, Jr, Pulaski, Wis; 8. Jamie Morey, Earlham; 9. Keith Lunsford, Boyd, Texas; 10. Andy Daschner, Janesville, Minn.; 11. Randy Brands, Boyden; 12. Richard Quail, Waterloo.

 

Last Chance Heat 12 -- 1. Brandon Czarapata, Kaukauna, Wis; 2. Luke Veren, Haverhill; 3. Jason Schoenberger, Gorham, Kan.; 4. Chuck Winter, Henderson, Minn.; 5. Gary Bass, Des Moines; 6. Bob Daniels, Des Moines; 7. Heath Vanden Bosch, Whiting; 8. Rick Mahlberg, Denmark, Wis; 9. Jeff Johnson, Indianola; 10. Michael Jaennette, Newton; 11. Lance Shaw, Sweetwater, Texas; 12. Larry Franken, Washburn.

 

A-Main 01 -(top ten to Saturday feature, outside row)- 1. Jay Schmidt, Tama; 2. Charlie Kroll, Forestville, Wis; 3. Jeff Mueller, New London; 4. Brandon Czarapata, Kaukauna, Wis; 5. Robert Stofer, Jefferson; 6. Terry (Scooter) Dulin, Cedar Rapids; 7. Keith Knop, Avoca; 8. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 9. Jason Czarapata, Pulaski, Wis; 10. Kyle Frederick, Gillett, Wis; 11. Brad Scheibel, Essig, Minn.; 12. Tyler Hahn, Stockton, Kan.; 13. Luke Veren, Haverhill; 14. Randy Casner, Milo; 15. Jeff Turner, Combine, Texas; 16. Josh Daniels, Des Moines; 17. Dave Davister, Luxemburg, Wis; 18. Eugene Gregorich, Kewaunee, Wis; 19. Curt Ganoe, Stuart; 20. Ryan Rose, Boone; 21. Chris Ullrich, Kiron; 22. Max Hoffer, Sioux City; 23. Rick Brown, Kellogg; 24. Charley Brown, Maxwell, Neb. (unofficial pending inspection)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt


×
×
  • Create New...